Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.9.2013 13:00

Den s Antonínem Dvořákem: Vzhůru do Nového světa!

V jednom dni se ponořit do hudby skladatele, tu a tam se dozvědět informace o jeho životě, odhalovat nové a těšit se z již známého – to vše můžete zažít na maratonech skladatelů v Konzerthausu, který je tuto sezónu věnován Antonínu Dvořákovi (1841-1904). Svým folklorním stylem dopomohl utvořit nezaměnitelnou národní identitu českého hudebního života.

Během celého dne bude ve všech sálech Konzerthausu zaznívat Dvořákova hudba, půjde o průřez symfoniemi, koncerty, komorními hudebními díly a mnoha hudebními raritami. Program pro velké i malé posluchače od šesti let zahájí šéfdirigent Iván Fischer ve 13.00 hodin.

Pořadatelem akce je Konzerthaus, České centrum Berlín podporuje vystoupení varhaníka Pavla Kohouta, který ve 22.00 hodin představí ve Velkém sále varhanní zpracování Dvořákovy 9. symfonie „Z nového světa“, a vystoupení cimbálové skupiny Horňácká cimbálová muzika Libora Supa, která ve foyer Konzerthausu představí moravskou lidovou hudbu. Na pozvání Českého centra Berlín hostuje od 22.00 hodin v sále Wernera Otty bukurešťský projekt Dvořák Remastered – Remixes of Antonín Dvořák's music.

Vstup: každý koncert 11,- €, studenti 8,- €, děti 5,- €

Další nabídky a přesný program dne naleznete zde.

Foto: Sonja Gutschera a Leif Henrik Osthoff

 

Místo konání:

Konzerthaus Berlin, Gendarmenmarkt, 10117 Berlin

Datum:

28.9.2013 13:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala