Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.8.2018 - 1.9.2018

Düsseldorf | Český tanec na Tanzmesse 2018

Letošní 12. veletrh tance Tanzmesse nrw se koná od 29. srpna do 1. září a český i slovenský tanec na něm bude opět zastoupen v rámci stánku CZECH AND SLOVAK CORNER, tento rok v novém designu inspirovaném kresbou Josefa Lady hospodské rvačky. Návštěvníci se mohou těšit na českou inscenaci Švihla, jejíž choreografii vytvořila Tereza Hradilková. Více o české taneční scéně se toho mohou návštěvnící veletrhu dozvědět během Happy Hour a Focus Fora.

Swish (Švihla)
Choreografie: Tereza Hradilková
Skákání přes švihadlo je víc než jen dětská hra. Ztělesňuje cílevědomost a sebezdokonalování, ctižádost a výkon, snahu po dokonalosti. Přeskočíš svůj stín a překonáš své hranice? Nebo už si v bludném kruhu, ze kterého není úniku? Jak dlouho vydrží být tato hra hrou a kdy se z ní zblázníme?
31. 8. / 20:30 / FFT Kammerspiele, Jahnstr. 3, 40215 Düsseldorf

Happy Hour
Seznamte se osobně u sklenky vína s českými tanečníky a tvůrci.
30. 8. / 13:30 / NRW-Forum Düsseldorf, Ehrenhof 2, 40479 Düsseldorf – Stand Nr. 65

Focus Forum: CHECK THE CZECHS & SLOVAKS! - Gateway to Czech and Slovak dance
Během večera představíme vývoj českého a slovenského tance od Sametové revoluce! Unikátní proměnou posledních desetiletí české i slovenské scény vás provedou E. McLaren a Y. Kreuzmannová. Současná taneční scéna obou zemí bude zastoupena umělci Terezou Ondrovou, Jarem Viňařským, Terezou Hradilkovou a Miřenkou Čechovou.
30. 8. / 17:15 - 18:45 / Tanzhaus nrw, Studio 6, Erkrather Str. 30, 40233 Düsseldorf

Mezinárodní taneční veletrh (internationale tanzmesse nrw) je největší mezinárodní taneční setkání. Koná se každé dva roky a Česká republika je na něm zastoupena od roku 2004 Tancem Praha a od roku 2012 Institutem Umění – Divadelní ústav. Tento v Evropě ojedinělý veletrh umožňuje prezentovat vývoj taneční scény jednotlivých zemí nejen v evropském, ale i v celosvětovém kontextu. Více než 700 umělců si vyměňuje informace o tanečním dění jednotlivých zemí, hledá partnera pro koprodukci, ale i jiné formy mezinárodní spolupráce a diskutuje o nejnovějších trendech tanečního a pohybového umění.

Na prezentaci českého a slovenského tance se podílí organizace Tanec Praha, IDU, a Divadelní ústav Bratislava.

 

Místo konání:
Düsseldorf
Datum:

Od: 29.8.2018
Do: 1.9.2018

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala