Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.2.2014 19:00

DokuMontag: Malá Hanoj / Little Hanoi

„Malá Hanoj“ vypráví životní příběh Chung a Nguyet, dvou mladých vietnamských žen žijících a pracujících v České republice. Slovenská režisérka Martina Sakova doprovázela nerozlučné kamarádky a jejich rodiny více než šest let a pozorovala jejich snahu zařídit si šťastnou budoucnost v Čechách.

Když se v roce 2005 poprvé setkaly se štábem, pracovaly obě přítelkyně ve vietnamské tržnici v Dubí, cíli německých nákupních výletů. Po zprovoznění nové dálnice začaly autobusy z Německa jezdit jinudy. Ching a Nguyet se musely poohlédnout po jiné práci.

Německo-česko-slovenská koprodukce nabízí dosud neviděné pohledy do vietnamské komunity v Čechách a její historie. Postarší pár vzpomíná na válečná léta ve Vietnamu a své pracovní začátky v Československu v 80. letech. Dvě Češky vzpomínají, jak jako „nájemní babičky“ učily vietnamské děti cizí řeči a kultuře. Film vypráví také o proměně vztahů mezi Němci z příhraničí, vietnamskými obchodníky a českým obyvatelstvem a dotýká se témat jako pracovní migrace, identita a interkulturní výměna.

Po filmu bude následovat rozhovor s režisérkou Martinou Sakovou žijící v Berlíně a s producentem Michaelem Kleinmichelem (Projector 13).

Malá Hanoj / Little Hanoi
D, CZ, SK 2012, 78 min, v originálním znění s anglickými titulky, režie: Martina Sakova
http://www.malahanoj.com

Vstup volný

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

3.2.2014 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala