Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.9.2014 19:00

DokuMontag: Coming out po polsku / Coming Out Polish Style

Film „Coming out po polsku“ nabízí vzácnou příležitost nakouknout do života leseb a gayů v dnešním Polsku, do konzervativní společnosti, která právě prožívá dynamické změny a očividně se liberalizuje. Film uvede Bernd Buder, programový ředitel filmového festivalu Cottbus, který představí sekci Fokus 24. filmového festivalu Cottbus: queerEast - Homosexualita ve střední a východní Evropě.

Před deseti lety by tento film nebylo možné natočit tímto způsobem. Dnes ale mluví protagonisté filmu velmi otevřeně o svém coming outu a o obtížném hledání vlastní sexuality. Před kamerou vystupují známé polské osobnosti jako Robert Biedroń, poslanec parlamentu a aktivista LGBT, novinář Tomasz Raczek a ředitel divadla Maciej Nowak, ale také neznámí lidé, kteří mají stále menší obavy z toho se přihlásit k vlastní orientaci. Vyprávějí své osobní příběhy, podávají ale také svědectví o proměně katolické společnosti.

Uvedení filmu „Coming out po polsku“ se koná ve spolupráci s 24. filmovým festivalem Cottbus (4.–9. 11. 2014), jehož sekce Fokus se pod názvem „queerEast“ věnuje i tento rok východoevropské mnohosti. Hlavním letošním tématem je homosexualita ve střední a východní Evropě. Další informace o programu: www.filmfestivalcottbus.de

Coming out po polsku / Coming Out Polish Style
Polsko, USA 2011, 60 min, polsky, anglické titulky, režie: Slawomir Grunberg, Katka Reszke

Vstup volný

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

29.9.2014 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala