Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.11.2014 19:00

DokuMontag: No Burquas behind Bars

Cena Prix Europa, kterou se každoročně vyznamenávají nejlepší evropské televizní, rozhlasové a online produkce daného roku, zná své vítěze. A ten nejlepší film z letošní dokumentární produkce bude k vidění v Českém centru v Berlíně. Akce ceny PRIX EUROPA ve spolupráci s EUNIC Berlín

Jsme vůbec schopni si představit, jak těžký život v Afgánistánu dnes – zvláště pro ženy – je? Když se žena pokusí opustit muže, který ji bije nebo ji chce zabít, je za to odsouzena k mnoha letům vězení. Dokumentární film „No Burquas behind Bars“ švédsko-íránského režiséra Nimy Sarvestani divákovi přibližuje život žen v afgánském vězení a vypráví příběh boje o důstojnost a normalitu, který se za jeho zdmi den za dnem odehrává. Nutně se při tom klade paradoxní otázka, zda takový vězeňský život není normálnější, bezpečnější a vposledku také šťastnější než ten, který tyto ženy očekává venku.

Barevný a kontrastůplný, poetický a zároveň surový film „No Burquas Behind Bars“ v sobě spojuje řemeslnou virtuozitu s tematickou ostrostí a nabízí tak jedinečný filmový zážitek. Podle mezinárodní poroty „má člověk během celého filmu pocit, že sleduje šikovně udělaný hraný film“. Film „No Burquas Behind Bars“ však není žádným filmem s promyšleným dějem a přesvědčivými herci, nýbrž autentickým a působivým obrazem současného Afgánistánu.

Akce ceny PRIX EUROPA ve spolupráci s EUNIC Berlín, s úvodem ředitelky festivalu Susanne Hoffmann

Vstup zdarma 

No Burquas behind Bars
Švédsko 2013, 77 min., originální znění s angl. tit., režie: Nima Sarvestani

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

10.11.2014 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala