Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.6.2020 7:00 - 9.6.2020 12:00

DokuMontag online: Jmenuji se Hladový Bizon

Příběh Bizona, chlapíka, který od narození nevidí a navíc se mu zhoršuje sluch, se odehrává převážně v indiánská rezervaci v Novém Mexiku. Bizon se vydává z Moravy za medicinmanem z kmene Navahů, aby zde podstoupil ozdravný rituál. Cesta je plná archetypálních setkání. Divák je prostřednictvím intimní kamery postupně vtahován do Bizonova světa a ve finále zakouší takřka tělesný zážitek výstupu na horu Shiprock. Žánrově se film pohybuje mezi komedií a meditativním pozorováním hrdiny v umanuté touze po životě.

Film bude přístupný od 8.6. 07:00 do 9.6. 12:00 na webu Dafilms v 20:30 následuje rozhovor s režisérem na platformě Zoom (registrace).

Jmenuji se Hladový Bizon / My Name Is Hungry Buffalo
CZ / SK 2016, 83 min., v originále s anglickými titulky, Regie: Pavel Jurda

 

 


 

 

Documentary Mondays: On-line cyklus českých dokumentů

Česká centra ve spolupráci s VOD platformou Dafilms uvádějí speciální cyklus českých dokumentů navazující na pravidelné dokumentární programy některých ČC v zahraničí. Červnové pondělky budou patřit vybraným českým dokumentům, které bude k vidění vždy od 19.00 CET na webové stránce www.dafilms.com a ve 20.30 CET (případně 21.00 CET, dle délky filmu) doplněny debatami s tvůrci skrze platformu ZOOM. Linky se zveřejní vždy v pondělí na našich webových stránkách.

1. 6. 2020 bude cyklus zahájen dokumentem Trabantem tam a zase zpátky a debatou s Danem Přibáněm. Následovat budou dokumenty Jmenuji se Hladový Bizon (debata s Radimem Procházkou), Central Bus Station (debata s Tomášek Elšíkem), Evangelium podle Brabence a další.

Projekt vzniká ve spolupráci s platformou Dafilms, která je mezinárodní platformu online distribuce dokumentárních a experimentálních filmů kladoucí důraz na evropskou kinematografii.

Místo konání:
online
Datum:

Od: 8.6.2020 7:00
Do: 9.6.2020 12:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala