Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.3.2020 19:00

DokuMontag: My Street Films – nové krátké filmy z Česka

My Street Films sbírá filmové příběhy z různých měst a zemí. Kdo má zájem natočit krátký film, který je inspirován příběhy, lidmi nebo tématy svého města, se může zapojit do projektu, umístit svůj film na digitální mapu, a tak dopomoci svému domovskému městu dostat se do filmového povědomí.

Rok po poslední prezentaci v Českém centru přichází projekt My Street Films s novým výběrem těch nejlepších krátkých filmů z Česka. Mezi nejlepší filmy roku 2019 patří: Naděje zlátne od Amálie Kovářové o největší demonstraci po sametové revoluci 1989, Tinnitus od Martina Pfanna a Kateřiny Kaclíkové, kteří jdou po stopách největších zdrojů hluku v Praze a také film Město rekordů a kuriozit, neobyčejný portrét města Pelhřimov od Valerie Vítů, Zuzany Martákové a Karolíny Knězů. Na programu je také několik nejlepších filmů z předchozích let: ČHOS od Marie Lukačové, který byl natočen už v roce 2015, kdy se režisérka vydala ke starým hraničním opevněním, které měly chránit zem v 30. letech 20. století před německou agresí, dnes se zde ale setkává s podivnou spikleneckou komunitou. V krátkém animovaném dokumentu PEREGRINO, který získal special credit, vychází režisérka Tereza Picková z vlastní zkušenosti ze své pouti do Santiaga de Compostela. Režisérka bude přítomna v Berlíně a po filmu ráda zodpoví otázky diváků.

V úvodu představí Dominika Andrášková, koordinátorka projektu My Street Films, projekt www.mystreetfilms.cz  a program speciálně připravený pro Berlín.  

Všechny filmy jsou promítány s anglickými titulky.

Vstup zdarma

 

 

 


 

 

V průběhu akce fotografujeme za účelem zveřejnění na naší internetové stránce nebo na našich účtech na sociálních sítích Facebook, Twitter, Instragram a Youtube. Svojí účastí na akci vyjadřujete souhlas se zveřejňováním fotografií, na kterých můžete být také vy. Pokud s tím nesouhlasíte, sdělte to prosím naší fotografce/našemu fotografovi nebo někomu z našich zaměstnanců.

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

2.3.2020 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala