Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.2.2019 19:00

DokuMontag: My Street Films

Filmový festival Berlinale skončí, naše řada DokuMontag ovšem pokračuje, a to představením projektu My street Films, tedy výběrem nejlepších českých krátkých filmů o městském životě, které vznikly za poslední dva roky.

Témat je plná škála: Barbora Šimková ukazuje na základě vlastních zkušeností (ne)možnosti normálního života v turisty přeplněném centru Prahy, Míša Weingartová a Tereza Langrová obhajují občanskou neposlušnost v době klimatických změn, Sára Englišová a Kateřina Tisová představují samozvaného misionáře, který pořádá bohoslužby pro bezdomovce. Greta Stocklassa podává náhled na sto let české architektury a Michal Kindernay poukazuje na pochybné zacházení se vzácným zdrojem vody.

Filmy vybrané pro publikum v Berlíně představí koordinátorka projektu My street Films Dominika Andrašková.

Všechny filmy budou promítány s anglickými titulky.

 

Vstup zdarma


V průběhu akce fotografujeme za účelem zveřejnění na naší internetové stránce nebo na našich účtech na sociálních sítích Facebook, Twitter, Instragram a Youtube. Svojí účastí na akci vyjadřujete souhlas se zveřejňováním fotografií, na kterých můžete být také vy. Pokud s tím nesouhlasíte, sdělte to prosím naší fotografce/našemu fotografovi nebo někomu z našich zaměstnanců.

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

18.2.2019 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala