Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.6.2017 19:00

My Street Films: Nejlepší krátké filmy z Česka

Poslední DokuMontag před letní přestávkou se ponese v duchu dokumentárního projektu My Street Films a ukáže výběr těch nejlepších krátkých filmů z Česka, které vznikly za poslední tři roky pod tímto lablem. Dokumentaristka Veronika Lišková, která je také lektorkou při My Street Films, obdržela v předešlém roce Cenu Pavla Kouteckého za film Kohoutková. Zatímco se Lišková tematicky zabývá aférou se znečištěnou vodou v Městské části Praha 6, pouští se Rozálie Kohoutová ve svém příspěvku „Smíchovská výhodná koupě“ do betonových květináčů, které se postaraly o pozdvižení na pražském Smíchově.

My Street Films sbírá filmové příběhy z různých měst a zemí. Kdo má zájem natočit krátký film, který je inspirovaný příběhy, lidmi nebo tématy jeho města, se může zapojit do projektu, umístit svůj film na digitální mapu, a tak dopomoci svému domovskému městu dostat se do filmového povědomí. Projekt vznikl v Londýně a pod záštitou dokumentárního portálu DAFilm.com byl z Prahy rozšířen dále do všech zemí střední Evropy.

My Street Films podporuje mladé filmaře různými způsoby – v rámci soutěže o nejlepší nápad jsou nabízeny zdarma konzultace, tak vznikly například filmy „Messestraße Elf“ nebo „Za plakátem“. Celoročně se koná soutěž o nejlepší filmy, ty jsou potom k vidění na festivalech a vybraných akcích. K oceněným patří „Na knížecí“, „Stopovaná“, „Co dělat, když vlaky projíždějí“ nebo „Místo“. Také žáci se zapojují se svými příspěvky, tak vznikl film „MobiLove“ na Německé škole v Praze.

Hana Gomoláková, koordinátorka projektu My Street Films představí projekt www.mystreetfilms.cz  a filmový program sestavený přímo pro Berlín. Všechny filmy se promítají s anglickými tituly.

Vstup zdarma

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

12.6.2017 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala