Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.1.2017 19:00

DokuMontag: Magický hlas rebelky

Dokument Olgy Sommerové zachycuje umělkyni, která vždy veřejně zastávala své ideály. "Modlitba za Martu" nazpívaná Martou Kubišovou, se stala hymnou proti okupaci Československa v roce 1968 a za "socialismus s lidskou tváří".

Díky svému podmanivému altovému hlasu se Kubišová stala nejpopulárnější zpěvačkou Československa, její proražení na mezinárodní scénu bylo na spadnutí. Avšak místo zahraničních vystoupení měla Kubišová následujících dvacet let zakázanou činnost a byla pronásledována, protože se důsledně držela pozice proti normalizaci sedmdesátých let a proti odvolání reformních myšlenek.

Patří mezi první signatáře hnutí za občanská práva, jehož byla od září 1977 po dobu zhruba jednoho roku třetí mluvčí. Olga Sommerová je vynikající česká dokumentaristka. Od absolvování pražské filmové školy FAMU roku 1977 natočila kolem sta mnoha filmovými cenami ověnčených dokumentárních filmů. Ve své tvorbě se zaměřuje na sociální témata, filmové portréty, fenomény společenského a uměleckého života stejně jako na české dějiny.

Vstup zdarma

Magický hlas rebelky
CZ 2014, 87 min., originální znění s angl. titulky, režie: Olga Sommerová 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

23.1.2017 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala