Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.3.2014 19:00

DokuMontag: Štěpán Altrichter představuje mladé talenty - Rozalie Kohoutová

Mladý, několika cenami ověnčený filmař Štěpán Altrichter, absolvent FAMU a filmové vysoké školy v Babelsbergu, je doma v Praze i v Berlíně. Letos přichází do kin jeho první celovečerní film a při té příležitosti představí berlínskému publiku mladé talenty. Jeho prvním hostem je Rozalie Kohoutová.

Dokument „Kytlice, Zimmer frei“ vypráví příběh střední Evropy na příkladu malé severočeské vesnice v bývalých Sudetách jménem Kytlice. Filmem nás provází dva různí obyvatelé této vesnice: Luděk Farkáš, naivní umělec a pacient místní psychiatrické léčebny a režisérka Rozálie Kohoutová, jejíž rodina v 50. letech koupila dům kdysi obývaný Němci. Společně se pokoušejí rozkrýt absurditu nacionalismu, jehož stopy jsou v regionu stále patrné. Je to cesta do skličující minulosti místa, ale také povzbudivý příklad sblížení bývalých a současných obyvatel.

Jako předfilm bude promítnut černobílý krátký film Rozalie Kohoutové „O topanki“, (About the Shoes, 2007), který vznikl za jejích studií na FAMU a obdržel několik cen.

Následuje rozhovor s Rozalií Kohoutovou a její producentkou Martinou Knoblochovou.

Vstup volný

Facebook-Event

O topanki
CZ 2007, 14 min., v orig. znění s angl. titulky

Kytlice, Zimmer frei
CZ 2012, 64 min., v orig. znění s titulky

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

10.3.2014 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala