Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.11.2016 19:00

DokuMontag: In Pursuit of Silence

Dokumentární film „In Pursuit of Silence“ prozkoumává náš vztah k tichu, zvukům a vliv hluku na náš život. Průkopnickou kompozicí 4'33" od Johna Cagese začínající film nás vezme na nezapomenutelnou cestu kolem světa – z tradiční čajové ceremonie v Kjótu až do nejhlučnějšího města na planetě, indické Bombaje, a to v průběhu divokého festivalu. Těmito protiklady nás film inspiruje k tomu, abychom si vědomě užívali ticho a dokázali prožít a ocenit krásy světa jako takové.

„In Pursuit of Silence“ bude prezentován filmovým festivalem Academia Film Olomouc (AFO), na kterém získal v roce 2016 cenu studentské poroty. Tento mezinárodní festival populárně-naučných filmů patří k nejvýznamnějším svého druhu v Evropě. Od roku 1966 jej pořádá Univerzita Palackého v Olomouci. Cílem festivalu je seznámit veřejnost s filmy s tematikou přírodních, humanitních a sociálních věd, zprostředkovat jim pohled do atraktivního a dynamického světa myšlenky.

Těšíme se na dva hosty z Olomouce, jednoho z hlavních dramaturgu Akademia Film Olomouc Jirřího Slavíka a na vedoucího oddělení PR a médií Ondřeje Čížka, kteří nám festival představí a uvedou tento film.

Uvedení filmu je v rámci řady DokuMontag a nejedná se o oficiální německou premiéru.

Vstup zdarma

In Pursuit of Silence
USA 2015, 81 min., angl. originalní verze, Režie: Patrick Shen

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

14.11.2016 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala