Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.5.2018 19:00

DokuMontag: Generation N – Deutschböhme

Veronika Kupková a Olga Komarevtseva nechávají ve svém filmu vyprávět odsunuté i zůstavší sudetské Němce o svých zkušenostech po roce 1945. Čtyři postarší pamětníci před kamerou vzpomínají na své pohnuté, často neuvěřitelné osudy. Rodina Pauliho Lufty zůstala v zemi jen díky tomu, že při poválečných odsunech Němců z Čech byla jednoduše zapomenuta. A Simeon Schlosser ztratil svoji vlast hned dvakrát: poprvé, když byl vyhnán, a podruhé, když bylo jeho rodné město zaplaveno kvůli stavbě přehrady.

Mladé ženy z Čech a Ruska, které pracují jako projektové manažerky v mezinárodním volnočasovém komunitním centru, obdržely za svůj film Česko-německou novinářskou cenu 2017 v kategorii multimédia. „Díky své vlastní iniciativě a silným lidským výpovědím protagonistů filmu autorky dané téma přiblížily jak německému, tak i českému publiku,“ odůvodnila porota rozhodnutí.

Na otázky diváků odpoví režisérky ve videorozhovoru.

Generation N – Deutschböhme
ČR 2016, 86 min, v originálním znění s titulky, režie: Veronika Kupková, Olga Komarevtseva

 

 


 

V průběhu akce fotografujeme za účelem zveřejnění na naší internetové stránce nebo na našich účtech na sociálních sítích Facebook, Twitter, Instragram a Youtube. Svojí účastí na akci vyjadřujete souhlas se zveřejňováním fotografií, na kterých můžete být také vy. Pokud s tím nesouhlasíte, sdělte to prosím naší fotografce/našemu fotografovi nebo někomu z našich zaměstnanců.

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

28.5.2018 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala