Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.2.2018 19:00

DokuMontag: Dialog von Berlin

Ve svém novém filmu Dialog z Berlína se režisér Nicos Ligouris snaží prozkoumat zvláštnosti severní a jižní Evropy a rozkrýt vzájemný vliv obou kultur, a to na příkladu Berlína a západní Kréty. Jeho filmová cesta ho vždy vede z Berlína do Řecka a zpět. Ve snímku zobrazuje lidi, kteří pendlují mezi oběma kulturami stejně jako on, a dostává se na různá místa, třeba na trh v Řecku nebo k Pergamonskému oltáři v Berlíně, aby přišel na kloub podstatě obou kultur.

„Ligouris se ukazuje jako bystrý pozorovatel a trefný komentátor. Lineárně a jednoduše vyprávěné každodenní výjevy z ulic, které natáčel v několika posledních letech, konfrontuje se svým komplexním osobním komentářem. Jeho cílem není stereotypní polarizace na sever a jih, ale spíše pohled na oba regiony jako na rozdílné manifestace člověka,“ popisuje recenzentka Kalliope Poutouroglou poselství filmu. Zároveň vyzdvihuje citlivost a intelektuální odvahu režiséra Ligourise, jehož hrané i dokumentární filmy získaly řadu mezinárodních cen. Filmová esej Dialog z Berlína se promítala na několika festivalech a byla oceněna na filmové přehlídce Docfest Chalkida 2017.

Po projekci následuje diskuze s režisérem (v němčině).

Akce Řeckého kulturního centra a Českého centra Berlín v rámci společenství EUNIC.

Vstup zdarma

Dialog von Berlin
Něm./řec. 2017, 80 min, v řeckém znění s německými titulky, scénář a režie: Nicos Ligouris, produkce: Jost Hering a Nicos Ligouris

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

12.2.2018 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala