Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.10.2013 19:00

Con Fidel pase lo que pase / With Fidel Whatever Happens

Sierra Maestra, Kuba, 850 km východně od Havany: Starší muž bojuje s motorkou, která má svá nejlepší léta již dávno za sebou. Mladší muž se pouští na obtížnou cestu do nemocnice daleko v horách. A manželský pár ve středních letech provozuje veřejný telefon pro ty, kteří nemají vlastní. Srbský režisér Goran Radovanović natočil tento dokumentární film během svého profesorského hostování na Mezinárodní filmové a televizní škole EICTV v San Antoniu de los Banos.

Příběhy těchto a dalších obyvatel Sierra Maestra se sehrávají v den ideologické euforie, který je dnem oslav 52. výročí revoluce.  A další den? Ten se všechno vrátí do stereotypního rytmu všedních dnů, kde pro naději zbývá málo místa. Toho si jsou všichni dobře vědomi. Pravděpodobně dokonce i megafon, který neustále vyhlašuje 52 let stará ideologická hesla. Ale revoluce pokračuje dále. Otázkou je pouze, jak dlouho ještě?

Srbský režisér Goran Radovanović natočil tento dokumentární film během svého profesorského hostování na Mezinárodní filmové a televizní škole EICTV v San Antoniu de los Banos. Film získal ocenění na mnoha mezinárodních festivalech. Režisér prokázal smysl pro absurditu obtížných všedních dnů a vystačí si bez výpovědí protagonistů a doprovodných komentářů. Silné, často až poetické obrazy mluví samy za sebe.

Akce Společenství kulturních institutů EUNIC, pořádá České centrum Berlín ve spolupráci se Srbským  velvyslanectvím v Berlíně

Vstup volný

Po promítání bude následovat videokonference s režisérem.

Con Fidel pase lo que pase / With Fidel Whatever Happens
RS, CU, 2011, 47 min., Režie: Goran Radovanović, španělsky s anglickými titulky

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

14.10.2013 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala