Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.4.2013 19:00

DokuMontag: Ci Provo / Try I will!

Dvaadvacetiletý Ital Luigi Fantinelli, který studuje na Boloňské univerzitě, se v rámci program Erasmus přihlásí na studijní pobyt ve Španělsku. Z více než dvou milionů studentů, kteří se těchto stáží účastní, je vůbec první a zatím jediný s mentálním postižením. Po celý rok ho doprovází argentinská režisérka Susana Pilgrim a skrze kameru divákům odhaluje, jak se Luigi učí prosadit se ve světě zdravých lidí a s jakými problémy se při tom potýká.

V roce 1977 zrušila Itálie zvláštní školy pro děti s postižením a restrukturalizovala školský systém tak, aby jim umožnila vzdělávat se společně se zdravými dětmi. Díky tomu může cílevědomý Luigi nejen studovat učitelství v Boloně, v bytě, který si pronajímá spolu se svými spolužáky, se také stává samostatnějším. Když obdrží vytoužené stipendium, odjede za studiem do španělské Murcie, kde si najde práci v organizaci pro handicapované.

Po promítání bude následovat rozhovor s režisérkou Susanou Pilgrim.

Pořádá České centrum ve spolupráci se španělským Institutem Cervantes a Společenstvím evropských kulturních institutů EUNIC Berlin.

Vstup zdarma

Facebookevent

Ci Provo / Try I will!
IT 2010, 62 min., v italském znění s anglickými titulky, režie: Susana Pilgrim 

EUNIC Berlin

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

22.4.2013 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala