Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.9.2019 19:00

DokuMontag: Central Bus Station

Hlavní autobusové nádraží v Tel Avivu je město ve městě. Tato brutalistní budova byla vyprojektovaná už v roce 1967 avšak dokončená teprve roku 1993. Se svými čtyřmi patry nad zemí a třemi patry pod zemí ale stavba neslouží jen jako výchozí a konečná stanice autobusových zájezdů.

Megalomanský projekt s více než tisícem obchodů a nekonečnými chodbami, nespočtem schodišť a jezdících schodů, se ovšem nestal podle původního plánu ohromným nákupním centrem, nýbrž labyrintem. V něm se střetávají dennodenně různorodí lidé a někteří z nich se dokonce rozhodli udělat si z autobusového nádraží své trvalé bydliště a nový domov.
Central Bus Station, v pořadí druhý film Tomáše Elšíka byl k vidění na festivalech Sheffield Doc Fest, Crossing Europe Linz, MFDFD Ji.hlava a Jeden Svět v Praze.

Film bude promítán v anglickém originále. Na závěr bude probíhat rozhovor s režisérem v anglickém jazyce.

Vstup zdarma

Central Bus Station
CZ 2018, 78 min. původní znění v angličtině, režie: Tomáš Elšík

 

 


 

V průběhu akce fotografujeme za účelem zveřejnění na naší internetové stránce nebo na našich účtech na sociálních sítích Facebook, Twitter, Instragram a Youtube. Svojí účastí na akci vyjadřujete souhlas se zveřejňováním fotografií, na kterých můžete být také vy. Pokud s tím nesouhlasíte, sdělte to prosím naší fotografce/našemu fotografovi nebo někomu z našich zaměstnanců.

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

16.9.2019 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala