Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.3.2016 19:00

DokuMontag: Nový život

Ve svém prvním celovečerním dokumentu zpracovává mladý režisér Adam Oľha příběh své rodiny: jeho otec se rozhodl opustit ženu a šest dětí a začít život nanovo. Adam, nejstarší ze sourozenců a nyní jediný muž v domě, chce zjistit, proč to jeho otec udělal.

Pomocí starých fotografií a filmových nahrávek z rodinného archivu podrobuje kritické analýze vztah svých rodičů, divadelního režiséra Matúše Oľhy a známé divadelní a filmové herečky Jany Oľhové. Při tom sleduje, jak se projevují problémy mezi jeho rodiči v životě jeho sester, a rychle se dostane k přemýšlení o vztahu mužů a žen.

Adam Oľha kombinuje staré „osmičkové“ nahrávky s intimními pohledy kamery na současnost. Pracuje přitom výrazně se střihem, hudbou a také s osobitou slam poetry své mladší sestry. Pomocí rozmanitého materiálu vytváří Oľha novou úroveň reality a vyzývá k přemýšlení o hodnotách rodinného života v dnešní době.

Dokument Nový život běžel m. j. na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. Na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě 2013 byl vyznamenán cenou diváků.

Akce Českého centra Berlín a Slovenského institutu v rámci sdružení EUNIC Berlín.

Vstup zdarma

Nový život / New Life of a Family Album
SK, CZ 2012, 80 min., v originálním znění s anglickými titulky, režie: Adam Oľha

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

7.3.2016 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala