Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.10.2014 19:00 - 23:00

DokuMontag: Dance of Outlaws

V dospívání znásilněna, vyhozena ze své rodiny, zbavena občanského průkazu – aby se udržela nad vodou, nezbývá Maročance Hind než se vydat na dráhu prostitutky a tanečnice na svatebních veselkách. Všemi možnými prostředky se pokouší svůj život, dítě, právo na rovnoprávnost získat zpět. V Maroku existuje obdobných životních příběhů velké množství a režisér Mohamed El Aboudi se rozhodl právě jeden z nich odvyprávět v dokumentárním filmu Dance of Outlaws.

Pracoval na snímku osm let, dva z nich se účastnil společně se svým kameramanským týmem Hindina všedního života. Podmínky pro natáčení byly v Maroku náročné. Přestože režisér obdržel pro sebe a svůj tým příslušné povolení, nemohl v klidu pracovat – objevovali se zde často nezvaní pozorovatelé nebo docházelo k přerušení práce.

V Maroku narozený El Aboudi již čtrnáct let žije a pracuje ve Finsku. Svým dokumentárním filmem se snaží otevřít oči lidem ve své nové domovině. Zde si člověk těžko dokáže představit život bez občanského průkazu či ztrátu lidské důstojnosti z důvodu znásilnění. El Aboudi nám pomáhá porozumět, jaké důvody mohou vést či nutit lidi k odchodu ze své rodné země.

Rovnost příležitostí je ve Finsku vždy důležité téma, zvláště v tomto roce, kdy se Finsko stalo čestným hostem Frankfurtského knižního veletrhu.

Večer se koná ve spolupráci Českého centra v Berlíně a Finského institutu v Německu v rámci EUNIC.

Vstup volný

Dokumentární pondělí: Dance of Outlaws
Finsko, Norsko 2012, 85 min, arabsky, anglické titulky, režie: Mohamed El Aboudi

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

27.10.2014 19:00 - 23:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala