Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.3.2016 19:00

DokuMontag: Liebe Indigo

Ve filmu „Liebe Indigo“ doprovází režisér Saša Dlouhý herečku a performerku Halku Třešňákovou (*1972), která je známá v pražské alternativní divadelní scéně a koneckonců i díky své roli v politické satiře „Kancelář Blaník“. Saša Dlouhý představuje protagonistku nejen jako umělkyni, nýbrž věnuje hodně prostoru i příběhu její rodiny.

Ten připomíná, že tomu není tak dávno, kdy bylo mnoho Čechů nuceno opustit svoji vlast a emigrovat. Také Halka vyrůstala jako emigrantka, její rodiče se vzepřeli komunistickému systému a byli za trest vyhoštěni ze země. Nebylo vůbec jednoduché zapustit kořeny v nové vlasti. „Heidelberg – vyhnanství, svět vzdoru. Panelák plný Turků, my a pár Němců. To mě dovedlo k anarchii a byla to moje škola života,“ vzpomíná Halka. Když v Praze začala sametová revoluce, bylo Halce sedmnáct, čekala dítě a byla na útěku z domova. Rozhodla se, že začne ve staré vlasti znovu.

Režisér Saša Dlouhý se dostal k dokumentárnímu filmu oklikou přes žurnalistiku. Natočil mimo jiné snímek „Trafačka – Chrám Svobody“ o jednom pražském alternativním uměleckém projektu a film „Je nám spolu dobře“, ve kterém zdokumentoval nevšední život českého sinologa a jeho rodiny při pobytu v Číně.

Následně proběhne videokonference se Sandrou Dlouhou, producentkou filmu

Vstup zdarma

Liebe Indigo
CZ 2013, 52 min., v originálním znění s anglickými titulky, režie a kamera: Saša Dlouhý


Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

21.3.2016 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala