Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.9.2015 19:00

DokuMontag: Jáma / My Home

Natašin malý statek leží na okraji Kyjeva. Není, tak jako běžný statek, obklopený polem, ale vysokými stavebními jeřáby a bujícím sídlištěm panelových domů, které se k Nataše každým rokem čím dál tím více přibližuje. Natašin dvorek je široko daleko poslední, ostatních pozemků se už jejich majitelé dávno vzdali. Film Jiřího Stejskala nejenom že vypráví příběhy neobyčejných lidí, ale také líčí proměny hlavního města Ukrajiny krátce před začátkem revoluce na Majdanu. Hostem na projekci bude Bernd Buder, programový ředitel filmového festivalu v Cottbusu, který představí sekci Fokus 25. ročníku filmového festivalu v Cottbusu, která je zaměřená na východoevropská města.

Nataša ale před buldozery, developery a právníky statečně chrání svůj domov, který obývalo několik generací její rodiny. Nejde jí přitom jenom o krajinu a dům, ale i o tradiční hodnoty jako rodina, víra a vlastnictví. Její způsob života je spíše neobvyklý, na statku bydlí se svými dětmi, manželem, exmanželem a platícími i neplatícími podnájemníky, mezi kterými najdeme i pastora či právníka. Film Jiřího Stejskala nejenom že vypráví příběhy neobyčejných lidí, ale také líčí proměny hlavního města Ukrajiny krátce před začátkem revoluce na Majdanu.

Hostem na projekci bude Bernd Buder, programový ředitel filmového festivalu v Cottbusu, který představí sekci Fokus 25. ročníku filmového festivalu v Cottbusu, která je zaměřená na východoevropská města. www.filmfestivalcottbus.de

Vstup volný

Jáma / My Home
CZ 2014, 84 min., originální verze s angl. titulky, režie und kamera: Jiří Stejskal

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

14.9.2015 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala