Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.2.2015 19:00

DokuMontag: Štěpán Altrichter představuje mladé talenty – režiséry filmu „Gottland“

Projekce ve spolupráci s filmařem Štěpánem Altrichterem, který představí mladé talenty. Gottland je multižánrový film, který vznikl podle vybrané epizody stejnojmenného bestseleru Mariusze Szczygiela, jehož sborník reportáží obdržel Evropskou knižní cenu 2009. Tento polský žurnalista jde po stopách neznámých nebo v zapomnění upadlých osobností české historie 20. století. Szczygielovými reportážemi se nechalo inspirovat pět studentů dokumentární tvorby z pražské FAMU, kteří je nyní vypráví znovu, z vlastního a často překvapivého úhlu pohledu.

popisuje Baťovu ideu produkce na běžícím pásu, které dává filmovou podobu. Petr Hátle rekonstruuje rozhovor režiséra Otokára Vávry a herečky Lídy Baarové, nechvalně proslulé milenky Josepha Göbbelse. Také autor kriminální literatury Eduard Kirchberger byl člověk mnoha protikladů: pracoval pro státní bezpečnost, za žádných okolností se to však nesnažil udržet v tajnosti. Právě jemu věnuje Viera Čakányová svou kompletně animovanou filmovou epizodu. Rozálie Kohoutová se zabývá příběhem největšího Stalinova pomníku východního bloku, který stával na Letné. Klára Tasovská vzpomíná na Zdeňka Adamce, který se v roce 2003 podle vzoru Palacha zapálil.

Následuje videokonference s producentem Tomášem Hrubým.

Vstup volný

Gottland
CZ, PL, SK, 102 min., originální verze s angl.. tit., režie: Viera Čákanyová, Petr Hátle, Rozálie Kohoutová, Lukáš Kokeš, Klára Tasovská

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

2.2.2015 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala