Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.1.2015 19:00

DokuMontag: K oblakům vzhlížíme

V novém filmu Martina Duška hrají hlavní role Ráďa a jeho Ford Escort. V denním světle je Ford sešlé, rozpadající se auto, jehož dveře není možné ani pořádně zavřít. V noci se ale rozzáří zelenými diodami, které mu dodají kouzlo a vdechnou nový život.

Stejně tak Ráďův život se skládá ze dvou protikladných světů – jedním je prázdná každodennost nezaměstnaného muže v severních Čechách, který nemá peníze ani perspektivu. Tím druhým je svět tuningových klubů, večírků, řevu motoru, striptérek a ohňostrojů. Právě v něm Ráďa nachází štěstí a uznání.

Režisér Martin Dušek opět dokazuje svůj smysl pro jemný humor a absurdno, který můžeme znát např. z jeho dřívějšího filmu Pustevna, das ist die Paradies!. Film nás uvádí nejen do neznámého světa, ale využívá veškeré filmové prostředky, aby nám přiblížil životní pocit odepsané generace mladých lidí, kteří nežijí jen v severních Čechách, ale v celé Evropě.

Film K Oblakům vzhlížíme měl premiéru v roce 2014 na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech, kde byl uveden v rámci dokumentární soutěže. Na podzim 2014 byl na Mezinárodním Festivalu v Jihlavě oceněn jako nejlepší český dokumentární film roku.

Po promítání následuje diskuze s Martinem Duškem, který bude osobně přítomen v Berlíně.


Vstup volný

DokuMontag: K oblakům vzhlížíme / Into the Clouds We Gaze

CZ 2014, 66 min, originální verze s angl. tit. , režie: Martin Dušek

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

19.1.2015 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala