Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.4.2016 19:00

DokuMontag: Stebuklų Laukas / The Field of Magic

„Stebuklų Laukas” je dokumentární báseň o skupině lidí, která žije více než dvacet let blízko bývalé skládky v lese Buda, ležícím asi 40 km od Vilniusu. Režisér Mindaugas Survila doprovází s kamerou po čtyři roky toto společenství, které se postupně rozpouští. Zaznamenává jeho neobvyklý život na okraji civilizace a všímá si jeho osobitého rytmu i nečekaného pořádku.

„Vykonávají nejen svůj každodenní příděl tvrdé práce, ale také čtou knihy, poslouchají hudbu, vypráví si vtipy, zamilovávají se, zpívají, pláčou, hrají karty, upravují si účes a jsou neustále připraveni jeden druhému pomoci,“ vypráví režisér Survila o obyvatelích a náplni jejich všedních dní.

Díky režisérovu uctivému zacházení s protagonisty a jejich vzájemné blízkosti vznikl jeden z nejautentičtějších litevských dokumentů posledních let, který si všude ve světě získal přízeň publika. Film získal cenu diváků na mezinárodním filmovém festivalu v Brisbane a litevskou filmovou cenu Sidabrinė gervė (Silver Crane) pro nejlepší dokumentární film roku 2012.

Následuje videokonference s režisérem Mindaugasem Survilou a kurátorkou filmů Giedrė Simanauskaitė v anglickém jazyce.

Akce Českého centra Berlín a Litevského velvyslanectví Berlín ve spolupráci s festivalem Litauisches Kino Goes Berlin v rámci sdružení EUNIC

Vstup volný

 

Stebuklų Laukas / The Field of Magic
LT 2011, 62 min., v originálním znění s anglickými titulky, režie: Mindaugas Survila 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

18.4.2016 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala