Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.11.2015 18:00

DokuDienstag: Dreamcatcher

Po dokumentárním pondělku následuje tentokrát hned dokumentární úterý – One World Berlin a České centrum Berlín prezentují „Dreamcatcher“. Po empatických portrétech žen, které vnáší pohled na genderové poměry a společnost v zemích jako je Indie, Kamerun, Keňa, Írán a Japonsko, se oceněná režisérka Kim Longinotto ve svém nejnovějším dokumentárním filmu poprvé zabývá Spojenými státy. „Dreamcatcher“ doprovází bývalá prostitutka Brenda, která si dala za úkol zlepšit budoucnost mladým ženám v Chicagu.

S nadací Dreamcatcher neúnavně bojuje za oběti násilí a prostituce. Nikoho neodsuzuje. Místo toho dává ženám to, co potřebují: lásku a naději.
S filmem „Dreamcatcher“ vyhrála režisérka Kim Longinotto při letošním festivalu Sundance cenu  World Cinema Directing Award: Documentary.

Po dokumentárním pondělku následuje tentokrát hned dokumentární úterý – One World Berlin a České centrum Berlín vám prezentují filmy ze soutěžního programu Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden Svět 2015 v Praze. Oba filmy představují silné osobnosti, které se výjimečným způsobem zasazují o práva lidí na okraji společnosti.

Vstup zdarma


Dreamcatcher
GB/USA 2015, anglická verze, 104 min., režie: Kim Longinotto

https://www.youtube.com/watch?v=PMPXhevhw0U

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

24.11.2015 18:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala