Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.4.2013 - 7.4.2013

Brněnské loutkové divadlo Líšeň hostem v Lipsku

Města Lipsko a Brno oslaví letos 40. výročí vzájemného partnerství. K oslavám bylo iniciativou Tschechologisch? Slovakoklar! přizváno také loutkové divadlo Líšeň, které předvede hry „Sávitrí“ a „Žabáci (Sny starého dědka)“.

„Sávitrí“ je stínová hra, která vychází ze staroindické báje Mahabharata. Vypráví o lásce a síle princezny Sávitrí, která vysvobodí svého muže ze zajetí smrti. Pestré pohyblivé stíny na promítacím plátně jsou doprovázeny hudebně stylizovaným projevem vypravěče a současně hudebníka, který ovládá hru na originální a ručně vyrobené netradiční hudební nástroje. Hra se setkala s úspěchem jak na tuzemských, tak na zahraničních festivalech, kde získala i řadu cen.

Loutková groteska „Žabáci“ pojednává o dvou žabích kamarádech, přičemž příběh vypráví osamělý a podivný obyvatel starého domu. Příjezd žab do jeho důkladně opečovávaného jezírka v zahradě ho podnítí ke snění. Sedící ve svém proutěném křesle pozoruje žáby a vymýšlí si příběhy na základě toho, jak se chovají. Zahání tím svou osamělost, až se nakonec jednou stane také součástí jednoho ze svých příběhů. Příběh navazuje na povídku „Frog and toad“ (Žába a želva) amerického spisovatele knih pro děti Arnolda Lobeho.

Soubor Divadlo Líšeň vznikl v roce 1998 a patří k nejvýznamnějším českým loutkovým a dětským divadlům. Často hostuje také v zahraničí.

Tschechologisch?Slovakoklar! je iniciativa založená studenty západní slavistiky, která si klade za úkol podporovat a rozšiřovat českou a slovenskou kulturu v Lipsku.

sobota 06.04.2013, 16.30 hod.
Sávitrí (pro děti od 5 let a dospělé)

neděle 07.04.2013, 16.30 hod.
Žabáci (Sny starého dědka) (pro děti od 5 let a dospělé)

Další informace o výročí partnerství měst Lipska a Brna naleznete na: www.leipzig.de/international

Místo konání:
Neues Schauspiel Leipzig, Lützner Straße 29, 04177 Leipzig
Datum:

Od: 6.4.2013
Do: 7.4.2013

Organizátor:

S podporou Českého centra Berlín


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala