Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

31.10.2013 - 2.11.2013

Divadlo Continuo: NOW..?

Při přípravě nového pouličního projektu NOW..? se členové Divadla Continuo rozhodli pracovat výhradně s bezprostředními a osobními pocity, zážitky, sny a vjemy, nasbíranými během omezeného času společné práce a života. Během této doby vznikla volná struktura, ve které je velké místo pro improvizaci a práci s podněty z konkrétního místa a času, ve kterém se představení odehraje.

Rozhlasové zprávy, novinové články, obecně přijaté “pravdy”, o kterých se nepřemýšlí a nemluví i události a témata, o kterých se hovoří neustále; sny i zážitky z posledních dní jednotlivých členů souboru - to vše se stalo materiálem pro vznik inscenace. Po zkušenostech s divadelní dramaturgií, která pracuje s konkrétními historickými příběhy konkrétních lidí, přichází Divadlo Continuo s divadelní experimentem - pokusem o dramaturgii v přímém přenosu, online. Teď.

Pohybové a fyzické divadlo. Performerovo tělo, dech, hlas, slova, zpěv jsou vystaveny konfrontaci s obrazem světa, na jehož vytváření se spolupodílíme. Co je silnější? To co kdesi uvnitř cítíme, co zažíváme na vlastní kůži, nebo to co se v nás na základě nekonečné řady vlivů postupně formuje jako názor, postoj?

Jsme ještě vůbec schopni říct něco autentického, nebo už můžeme jen opakovat, kopírovat, střihat a lepit? Jsme schopni vzít na milost zážitky, pocity, stavy, obrazy z našich snů, kterým možná nerozumíme, které nejsme schopni formulovat slovy, ale přesto jsou pravdivé, protože jsme je zažili a zažíváme? NOW..? je pokusem o převod těchto předverbálních stavů duše do polohy, kdy ač racionálně nezformulované, mohou komunikovat a podat zprávu druhým. Skrze pohyb, tělo a obraz. Skrze prostou skutečnost jedinečnosti bytí křehkého lidského těla a duše. Inscenace NOW..? je poezií se slovy i beze slov, poezií na “hranici rozumu, kde slovo selhává, ačkoli smysl ještě existuje”. (T.S.Eliot).

 

31.10.2013, 20.30 hod.
Kuze Studentisches Kulturzentrum, Hermann-Elflein-Straße 10, 14467 Potsdam

2.11.2013, 20.00 hod.
Alte Kantine Wedding, Uferhallen Kulturwerkstatt, Uferstraße 8-11, 13357 BerlinRežie: Pavel Štourač
Scénář: Continuo
Scénografie: Continuo
Hudba: Alessandro La Rocca a Continuo
Hrají: Kateřina Šobáňová, Zuzana Smolová, Alessandro La Rocca, Ivo Jurečka, Martin Janda a Michal Puhač
Light design: Pavel Štourač
Grafika: Michal Puhač a Continuo
Produkce: Martina Mohlová, Zuzana Bednarčiková, Jakub Vedral - Art Prometheus, o.s.
Produkce Švestkového Dvora: Vítek Krajčovič

 

Místo konání:

Datum:

Od: 31.10.2013
Do: 2.11.2013

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala