Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.5.2018 22:00

Czech-German Soul Exchange Prague-Berlin

Koncem května v rámci festivalu Czech-German Soul Exchange zazní prvotřídní funk a soul z Německa a Česka. V rámci nabitého večera, který proběhne 25.5. v klubu Hangar 49 se představí berlínská formace The Ruffcats známá pro svůj ortodoxní přístup k funkové hudbě, pražská electro-soulová parta Blastersex, berlínský DJ Amaté a pražští DJs Kohl & Ben.

„Chtěli jsme do Prahy dotáhnout kapelu, která by zněla přesně jako sedmdesátkové funkové skupiny, které máme rádi. Myslím tím třeba The J.B.´s, Tower of Power nebo War. Takový zvuk tady žádná kapela nemá. No a pak jsme objevili The Ruffcats a bylo rozhodnuto!“ říká organizátor festivalu Milan Dedera.

Koncert se stejným složením vystupujících proběhl již 2.5. v Praze a v Berlíně se tak odehraje druhá polovina festivalu. V pražských klubech proběhla akce v takřka vyprodaném klubu Studio Paměť a vzbudila nejen zájem médií, ale hlavně milovníků soulové a funkové hudby, DJs a pořadatelů festivalů.

Osmičlenná partička The Ruffcats koncertuje již přes 15 let a od té doby stihla spolupracovat se smetánkou německé scény jako např. Samy Deluxe, Flo Mega nebo Jahcoustix. Vedle doprovázení hvězdných jmen se kapela věnuje také samostatné tvorbě, která jde více experimentálním směrem kombinujícím funk, soul, psychedelickou hudbu a latinskoamerické rytmy. Kapela vydala 3 převážně instrumentální alba s názvem The Essence Vol. 1 – 3 a v současné době pracuje na novém materiálu.

Z berlínské scény se představí také DJ Amaté – dlouholetý rozhlasový moderátor, majitel klubu Hangar 49 a milovník africké hudby ovlivněné funkovými prvky – afrobeatu. Z české scény se představí kapela Blastersex, která minulý rok uhranula svou energií diváky ukrajinského festivalu Respublica. Trojici interpretů doplní pražští DJs Kohl & Ben specializující se na různé zapadlé groovy z 60. a 70. let mimo jiné právě z Československa a Německa.

„Cílem festivalu je představit soul a funk v celé své šíři. The Ruffcats ztělesňují jeho čistou podobu, Blastersex si naopak berou jen soulový vokál a kombinují jej s prvky dubstepu a drum´n´bass. Vedle toho tu máme německého DJe, který hraje afrobeat a české DJe, co pouští různé československé a německé soulové covery z 60. a 70. let. Nechceme jít vyloženě jedním směrem,“ dodává Dedera.

Událost na Facebook

Video Blastersex: 

Video The Ruffcats: 

Místo konání:

Hangar 49 Holzmarktstr. 15-18, 10179 Berlin

Datum:

25.5.2018 22:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala