Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.1.2019 19:00

Česko-německá novinářská cena. Rozhovor s oceněnými.

Po tom, co v listopadu 2018 získali novinářskou cenu, se v Českém centru Berlín formou rozhovorů představí Andrea Mocellin (rbb) a Hans-Jörg Schmidt (dlouholetý pražský korespondent), také pak novinářka Lída Rakušanová, která zasedala v porotě. Diskutující budou mluvit o zahraničním zpravodajství a budou prezentovat vítězné příspěvky. Živý vhled do zpráv a práce vítězů proběhne skrze krátké video-portréty, které budou promítány během večera.

Již potřetí vypisuje Česko-německou novinářskou cenu  Česko-německý fond budoucnosti společně s Německým svazem novinářů (DJV) a Syndikátem novinářů. Tři porotci udělují hlavní ceny českým a německým příspěvkům v kategoriích text, audio a multimédia. Zvláštní cenu Mileny Jesenské obdrží příspěvek zabývající se v souvislosti s aktuálním děním občanskou odvahou a multikulturním porozuměním či tolerancí mezi oběma zeměmi a jejich soužitím v Evropě.

Vstup zadarmo

Podcast z události můžete najít zde: https://www.soundtier.com/tschechisches-zentrum-berlin/deutsch-tschechischer-journalistenpreis


V průběhu akce fotografujeme za účelem zveřejnění na naší internetové stránce nebo na našich účtech na sociálních sítích Facebook, Twitter, Instragram a Youtube. Svojí účastí na akci vyjadřujete souhlas se zveřejňováním fotografií, na kterých můžete být také vy. Pokud s tím nesouhlasíte, sdělte to prosím naší fotografce/našemu fotografovi nebo někomu z našich zaměstnanců.

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

16.1.2019 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala