Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.12.2008 0:00 - 0:00

Česká škola bez hranic Berlín

Mikulášská besídka v Českém centru v Berlíně k příležitosti vzniku České školy bez hranic Berlín

 

Mikulášská besídka plná písniček, pohádek a laskomin pro děti. Malí návštěvníci se mohou těšit na pravého českého Mikuláše a na řadu překvapení!

 

Čeština jako jazyk malého národa je ve světě vyučována jen omezeně a téměř vždy jen pro dospělé. Systematická výuka pro děti, navíc ve spojení s bilingvní výchovou, téměř neexistuje. Proto vznikla v roce 2003 v Paříži myšlenka koncepce České školy bez hranic. Je to model výuky českého jazyka v zahraničí, určený dětem od nejranějšího věku. Podobně takto vznikla v roce 2003 v Berlíně z iniciativy paní Alice Scholze Česká Mateřídouška Berlín. Společné zájmy a vývoj obou stran vedl ke spojení organizací pod křídly Českého centra v Berlíně. O projektu Vám během besídky řekne více Lucie Slavíková-Boucher, zakladatelka České školy bez hranic Paříž. Od paní Scholze se dozvíte, co Vám a Vašim dětem Mateřídouška na rok 2009 nabídne. Program začíná od 16:00 hod. v knihovně Českého centra Berlín.

 

Pátek, 5.12., 16.00 hod.

České centrum, Knihovna v podkroví

vchod z Zimmerstrasse 19a, 10969 Berlin

Vstup zdarma, potvrzení o účasti zasílejte do 1.12. na adresu ccberlin@czech.cz (uvádějte, prosím, zda případně kolik dětí vezmete s sebou).

 

 

> měsíční program

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

5.12.2008 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala