Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.3.2012 20:00

Buchty a loutky: Tibet – Tajemství červené krabičky

Jak velké může být stýskání otce po synovi? Jak drsný je svět vzdálený jen pár hodin cesty letadlem? A jaká tajemství ukrývá červená krabička? Oceněné loutkové představení pro dospělé podle stejnojmenné knihy Petra Síse

Představení vypráví příběh chlapce z Prahy, jehož otec je v padesátých letech vyslán do Číny, aby zde natočil reportáž o megalomanské stavbě dálnice, která má spojit Tibet se zbytkem země. Po nehodě se ocitá zcela sám v neznámé pustině a hledá cestu zpět k lidem.
Vydejte se s Buchtami a loutkami, Petrem a jeho otcem na dalekou cestu za tajemnými démony a obryněmi, na setkání s dalajlámou a malým horským národem. Osvoboďte Tibet z červené krabičky!

Alternativní soubor Buchty a loutky založili v roce 1991 absolventi loutkářské katedry DAMU a od svého založení mají za sebou mnoho jednorázových projektů v oblasti netradičního divadla, specifických výtvarných akcí a rovněž zkušenosti v loutkovém a animovaném filmu.  Kritika o Buchtách píše, že mají svébytný, něžně drsný humor, nezaměnitelnou poetiku, originální výtvarné a hudební zpracování. To všechno je pravda. Milují kýčovité příběhy o lásce a přátelství, akční hrdiny a fatální ženy z pokleslých filmů, vlezlé melodie, balancování na hranici braku, milují přehrabovat se na smetišti a sjíždět na internetu nové technologie, milují dobré jídlo a dobré pití a z toho všeho dohromady vznikají jejich divadelní inscenace. Stále však hledají nové cesty, obrazy, zvuky. A nové diváky... Přijďte se o tom všem přesvědčit, uvidíte, uslyšíte, ucítíte a budou vám určitě chutnat!

Vstupné: 10,- €, 8,- € (zlev.), 5,- € (Alg II)

www.buchtyaloutky.cz

www.acud.de

Místo konání:

ACUD Theater, Veteranenstraße 21, 10119 Berlin

Datum:

23.3.2012 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala