Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.5.2015 22:00

Bohemian @ Konzulát: Subject Lost & Endless Illusion

Nový, svěží, elektronický. Takový je hudební projekt Bohemian, který má za cíl propojit české a berlínské hudební producenty elektronické hudby v jednom večeru. Výraz „Bohemian“ označuje jak kreativní duše a milovníky života, tak i obyvatele Čech. A právě pro české i místní hudební bohémy je určen i stejnojmenný projekt Českého centra Berlín a klubu Konzulát.

Nejedná se o nijak náhodné setkání. Oba subjekty spojují velkorysé vzdušné prostory budovy na Leipziger Straße – do konce 90. let sídlo České centra, nyní progresivní hudební klub Konzulát. Během první akce se z českých projektů představí nezávislá multižánrová platforma Endless Illusion a ostravský producent Subject Lost, čerstvý držitel žánrové ceny Anděl.

Facebook

Endless Illusion
Endless Illusion, jmenovitě Layup a R-Kosmos, se svému hudebnímu řemeslu věnují v různých žánrových obměnách řadu let. Od organizování free parties v raných letech se v současnosti dostali k lisování desek a pravidelnému Djingu napříč českými kluby. Jejich záběr je široký, avšak pojítkem bychom mohli označit silný vztah ke kořenům elektronické hudby. Ať už to byly sedmdesátkové syntezátorové experimenty nebo pozdější zaoceánský import, který jim učaroval, jejich sety jsou v kontextu lokální scény nezaměnitelné. To jim ostatně také přihrálo vlastní pravidelný pořad na nizozemském rádiu Intergalactic FM, díky kterému mají do světa zase o něco blíž.
Soundcloud

Subject Lost
Producent z Ostravy, momentálně žijící v Praze. Na scéně se pohybuje od roku 2009. Dnes je jeho zvuk ovlivněn mnoha styly a tato žánrová pestrost vytváří specifický zvuk, který se naplno projevil na jeho debutové desce „Made of Numbers“. Atmosférická hudba s až filmovou náladou je postavena na taneční rytmice s prvky idm, techna, post-rocku a dnb. Debutu předcházelo několik EP, singlů a remixů, jenž vyšly na labelech jako Redvolume Sweden, Owntempo a Krmelec. Rok po vydání prvotiny následovalo druhé LP „Expo Nova“, s nímž momentálně jezdí ve formě živého audio-vizuálního koncertu. Album vyšlo na jeho vlastním labelu The Little Universe v řijnu 2014 a Subject Lost za něj získal prestižní cenu Anděl v kategorii elektronická hudba.
Soundcloud

Místo konání:

Konzulát, Leipziger Straße 60, 10117 Berlin

Datum:

22.5.2015 22:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala