Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.4.2009 0:00 - 29.4.2009 0:00

Archa Evropa – Hledání dětství

Německo-česká plavba po čtyřech řekách z Berlína do Prahy

 

Märchenland – Německé centrum pohádkové kultury spolu s Českými centry Berlín a Praha podnikají v době českého předsednictví v EU dobrodružnou výpravu za německo-českým dětstvím. Jedna německá a jedna česká školní třída budou vyslány na lodi Uckermark na cestu „hledání dětství“.

 

Těžištěm projektu je vzájemná kulturní výměna a hledání společných kořenů s důrazem na kulturní identitu mladých lidí. Coby zástupci evropské mládeže budou žáci z Čech a Německa společně pátrat po tradicích české a německé kultury.

 

Na trase z Berlína do Prahy poznají děti skutečné poklady z dějin umění a kultury. Zde reformoval Martin Luther světovou církev, zde objevil Johann Friedrich Böttger porcelán, tady stvořil rabín Löw strašidelného pražského Golema, který je doposud důležitým motivem židovské ústní tradice.

 

Loď Uckermark je hlavním dějištěm událostí a akcí, stejně jako dílnou a ateliérem pro zúčastněné děti. Na palubě poplují i umělci a pedagogové, kteří budou usilovat o probuzení dětské fantazie a touhy po poznání v rámci workshopů všeho druhu. Jejich úkolem bude vždy i příprava dětí na nejbližší zastávku na cestě.

Místa, na nichž loď zakotví, mají zvláštní historický význam a trvale ovlivnila naši evropskou kulturu. Při každém zastavení se k posádce připojí známí vědci, politici či umělci, kteří mají k dané lokalitě specifický vztah. Vedle programu pro školní třídy jsou plánovány i hodiny pohádek pro místní školáky a dále setkání pro dospělé návštěvníky, na nichž významní hosté zavzpomínají na své dětství.

 

Projekt je financován spolkovým zplnomocněncem pro kulturu a média a Německo-českým fondem budoucnosti.

 

pondělí, 20.4. – středa, 29.4.

www.maerchenland-ev.de

 

> měsíční program

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

Od: 20.4.2009 0:00
Do: 29.4.2009 0:00

Organizátor:

Německé centrum pohádkové kultury


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala