Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.11.2016 19:00

Anna Bolavá čte ze svého románu „Do tmy“

Anna Bolavá vydala v minulém roce svou první knihu „Do tmy“. Jedná se o velmi zajímavý románový debut. Autorka bere své čtenáře do letní atmosféry malého městečka, kde pod hladinou každodenního jihočeského života probublává podivný neklid. Román velmi rychle vtáhne čtenáře do děje, a není snadné se z něj vymanit. To pocítila možná také porota, která letos románu udělila knižní ocenění Magnesia Litera v kategorii próza. Anna Bolavá a její překladatelka Katharina Hinderer budou číst z románu a mluvit o jejich práci na knize a překladu.

„Do tmy“ zavede čtenáře do jihočeského městečka, které leží uprostřed přírody. Je teplo, je léto, všechno roste a kvete: lípy, měsíček, divizny. Zde se Anna cítí být doma, pracuje jako překladatelka, má zahradu a má velmi blízko k přírodě.  Anna sbírá léčivé bylinky, tak často, jak jen to jde. Vlastně by mohla vést velmi idylický život, ale již z prvních stránek románu je jasné, že Anna skrývá temné tajemství. A tak se uprostřed jihočeského léta rozvíjí osudový příběh o zradě, pomstě a záhadné nemoci, které snad není možné uniknout.

Česká centra a Institut umění – Divadelní ústav vybraly úryvky z románu „Do tmy“ jako výchozí text pro soutěž překladatelů Susanna-Roth-Übersetzungswettbewerb 2016. Německou část soutěže vyhrála bohemistka Katharina Hinderer, která svůj překlad představí a také bude mluvit o své práci s textem.

Vstup zdarma 

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

16.11.2016 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala