Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.10.2016 19:00 - 19.11.2016

Afterlife

Studenti ateliéru intermédií na FaVU VUT v Brně koncipovali výstavu speciálně pro galerii Českého centra Berlín: V pohodlném studentském životě se začaly objevovat existenciální trhliny, které nás začaly znepokojovat. Tyto šifry transcendence neodbytně poukazovaly na možnost, že existuje ještě jiný život, než ten v našich CV a portfoliích uzavřený za zdmi ateliérů a galerií. Naše žízeň po poznání nás dovedla až k pokusu o to, abychom zjistili, jestli existuje život po studentském životě a pokud ano, jak vypadá. Existuje skutečně práce pro reklamní agentury, pinglování za barem, úřad práce, nebo jsou to jenom metafyzické fikce, které slouží ke strašení dětí? Magickou invokací entit ze starých ekonomických grimoárů jsme se vydali na výpravu, která v každém z nás zanechala hluboké otisky.

Výstavu připravili: Petr Nápravník, Tomáš Lorenc, Laura Trenčanská, Monika Rygálová, Jiří Elíša Slovák, Martin Dlabaja, Fátima Khaledová, Vojtěch Vlček, Dana Dvořáková, Tomáš Moravanský, Klára Švachulová, Martin Vrba, Martina Růžičková, Martin Cáb, Šimon Kadlčák, Andreas Gajdošík, Jonáš Svoboda, Adam Smrekovský, Daniel Nováček, Barbora Šimková, Tomáš Hlaváček, Erika Mészárosová, Tereza Vinklárková, Alžběta Bačíková, Pavel Sterec, Filip Cenek. 

 Ateliér intermédií FaVU VUT v Brně vede od roku 2015 Pavel Sterec, který vystřídal svého dlouholetého předchůdce Václava Stratila. Asistentem ateliéru je Filip Čeněk. Ateliér intermédií je na jedné straně prostorem nespokojenosti se samozřejmými názorovými a estetickými pozicemi a snaží se studenty motivovat k destabilizaci pevných kategorií a postupů, na druhou stranu ateliér bojuje s „experimentalizmem“ a přeskakováním mezi médii z bezradnosti. Nehledě na zvolené prostředky a míru inovativnosti tvůrčího přístupu, je náplní ateliéru vědomá, kritická a diskurzivní praxe. Kromě individuální tvorby ateliér podporuje také tvorbu v nejrůznějších skupinách.

Pátek, 28.10. – sobota, 19.11.2016, út-so 14-18 hod.

Zahájení: čtvrtek, 27.10.2016, 19 hod. za přítomnosti umělkyň a umělců

Vstup zdarma

Pozvánka:

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

Od: 27.10.2016 19:00
Do: 19.11.2016

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala