Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.12.2009 0:00 - 0:00

Adventní koncert

Advent v České vesnici
(Construction)2
Barbara Maria Willi (cembalo) a Vilém Veverka (hoboj)

 

Už popáté pořádáme společný vánoční koncert s Českobratrskou církví evangelickou v Berlíně, tentokrát vystoupení Barbary Marie Willi a Viléma Veverky.

 

Po studiu ve Freiburgu a Strasbourgu prohloubila Barbara Maria Willi své znalosti staré hudby na Mozarteu v Salzburgu u Nikolause Harnoncourta, aby pak odešla na Moravu na Janáčkovu akademii múzických umění v Brně a tam založila výuku oboru hry na cembalo. Vedle své pedagogické činnosti nahrála mezinárodními cenami ověnčená muzikantka další CD a hostovala spolu se známými kolegy, jako je např. Magdalena Kožená, na koncertech doma i v zahraničí.

 

Vilém Veverka studoval na vysokých školách v Praze a v Berlíně a také na Orchestrální akademii Berlínských filharmoniků založené Herbertem Karajanem. Okouzlil bravurní technikou a strhujícím přednesem a dnes platí za jednoho z nejlepších českých hobojistů.

 

V programu (Construction)2 jsou díla starých mistrů, jakými jsou Antonio Vivaldi a Johann Sebastian Bach, i moderní skladby od Isanga Yun a Petera Grahama (Jaroslav Šťastný), což dohromady působí velmi poutavým dojmem. Na závěr koncertu zazní barokní koleda Adama Michny z Otradovic. Neobvyklý titul programu poukazuje nejen na mezinárodní význam zvoleného repertoáru, ale také na konstruktivní souhru obou sólistů, která je něčím víc, než jen vystoupením dvou muzikantů a jejich nástrojů.

 

Před koncertem nebo po něm se můžete projít po tradičním vánočním trhu v Rixdorfu na Richardplatzu, který vás letos opět zve k návštěvě.

 

Sobota, 5.12., 18.00 hod.

kostel Českobratrské církve evangelické, Kirchgasse 14-17, 12043 Berlin

Vstup volný, prosíme o malý příspěvek

 

> měsíční program

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

5.12.2009 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum Berlín, Českobratrská církev evangelická


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala