Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.5.2015 - 30.5.2015

Festival 3LänderSpiel

v Trojzemí mezi Polskem, Českou Republikou a Německem se bude v letošním roce od 28. do 30. května konat mezinárodní divadelní festival, který se stále častěji stává místem setkání a výměnou mezinárodních umělců a hostů a také scénou vícejazyčných divadelních koprodukcí

Na letošním festivalu čekají na publikum hned dvě premiéry. Produkce tří zemí v rámci projektu J-O-Ś "Cudownie, Wundervoll, Úžasný" a divadelní hra mládeže "CLUB 27" obě žijí mnohojazyčností a souhrou umělců z partnerských měst  J-O-Ś Jelení Hory, Liberce a Žitavy. Poprvé bude hostem festivalu divadelní soubor z Gruzie.

Festival "3LänderSpiel" tvoří vrchol celoroční práce mezinárodní divadelní iniciativy J-O-Ś – pojmenované po třech markantních horách Trojzemí Ještěd-Ojbín-Sněžka – a nechá nás nahlédnout do umění činohry našich sousedů, čímž vzbuzuje chuť poznat jiné jazyky.

Kromě hostů festivalu z Trojzemí přijedou i divadelní soubory z Tiflis, z Prahy a Plzně a podpoří přeshraniční divadelní práci jak v divadelním, tak i v geografickém slova smyslu.

Měsíc Trojzemí květen 2015 bude vrcholem v kalendáři akcí města Žitavy. Divadlo nově zve na festival »3LänderSpiel« a chce překvapit novým formátem akce k poznání a zažití kultury našich sousedů. Mezinárodní festival bude doznívat na kulturním pikniku v Trojzemí.

Více informací naleznete zde

Místo konání:
Datum:

Od: 28.5.2015
Do: 30.5.2015

Organizátor:

Gerhart-Hauptmann-Theater Görlitz-Zittau


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala