Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.4.2009 0:00 - 0:00

3. Evropská klubová noc

Skupina DVA z České republiky v Kulturbrauerei

 

Bára Kratochvílová (zpěv, saxofon, klarinet, dětské piánko, melodica, monchichi), Jan Kratochvíl (zpěv, kytara, smyčkování, kuchyňský beatbox)

 

S mottem Vítejte v klubu připomene 3. Evropská klubová noc v Berlíně pět let od rozšíření EU – pět let nových obzorů. Během této noci vystoupí ve více než 30 ohlášených berlínských klubech skupiny, DJové a další Live Acts z celé Evropské unie.

 

V letošním roce bude akce zaměřena především na dvanáct zemí, které vstoupily do EU v roce 2004, respektive v roce 2007. Jedná se o Estonsko, Maltu, Lotyšsko, Litvu, Polsko, Slovensko, Slovinsko, Českou republiku, Maďarsko, Kypr, Bulharsko a Rumunsko. Oficiální zahájení se bude konat v Kulturbrauerei, kde se jmenované země společně představí.

 

Česká republika je zastoupena uskupením DVA z Hradce Králové. Akusticko-elektrické duo vzniklo v roce 2006 v Třebechovicích pod Orebem. Formace vykrystalizovala během nahrávání rozhlasové sci-fi hry podle díla Isaaca Asimova Bezděčné vítězství. Sami sebe charakterizují jako „Folklór neexistujících národů“ a nepřímo odkazují k vlivům jako tango, kabaret, cirkus, popsongy, kuchyňský beatbox či freakfolk. V tomto duchu se také nese jejich první lisované album Fonók. Během své dvouleté existence odehráli přes 100 koncertů v ČR i v zahraničí.

 

Vystoupení dua Dva v Maschinenhaus Kulturbrauerei se uskuteční za podpory Českého centra.

 

pátek, 24.4., od 23.00 hod.

Kulturbrauerei, Maschinenhaus

Schönhauser Allee 36, 10435 Berlín

www.eu-clubnacht.de

Vstupné: 12,- € do všech klubů zapojených do Evropské klubové noci

 

> měsíční program

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

24.4.2009 0:00 - 0:00

Organizátor:

EU Clubnacht, Kulturbrauerei


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala