Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.10.2011 18:00

Václav Havel, Praha - Hrad

České centrum Berlín pořádá speciální filmovou projekci k oslavě 75. narozenin Václava Havla. Dokumentární film „Václav Havel, Praha – Hrad“ vznikl k příležitosti 20. výročí volby Václava Havla prezidentem Československa a mapuje jeho první měsíce ve funkci.

ČR 2009, 57 min., v originálním znění s anglickými titulky, režie: Petr Jančárek

Po volbě 29. prosince 1989 převzal Havel společně se svými přáteli a poradci sídlo úřadu na Pražském hradě a probudil prezidentskou kancelář k novému životu. Václav Havel podnikl okamžitě první zahraniční cesty do obou německých států, USA a Sovětského svazu, také doma byl pořád na cestách, aby byl v přímém kontaktu s občany země. Rovněž občané sami chtěli být svému prezidentovi nablízku, překvapovali ho návštěvami na chatě a psali mu celé stohy dopisů. Titul dokumentu vychází z adresy, na kterou občané dopisy zasílali.
Václav Havel, jeho úzcí spolupracovníci jako Karel Schwarzenberg, Alexandr Vondra nebo Věra Čáslavská a také zahraniční politici jako Richard von Weizsäcker, Simon Peres a dalajláma vzpomínají před kamerou na tuto pohnutou dobu.

Následuje: Rozhovor s režisérem Petrem Jančárkem (bude potvrzeno)

Vstup volný, prosíme o přihlášení do 5.10. na tel.: 226 38 0 nebo na emailu: veranstaltungen_berlin@embassy.mzv.cz

Místo konání:

Botschaft der Tschechischen Republik, Wilhelmstraße 44, 10117 Berlin

Datum:

5.10.2011 18:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala