Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.2.2011 19:30

Muži v říji

České kino v Berlíně

CZ 2009, 114 min., originální znění s anglickými titulky

Režie a scénář: Robert Sedláček, kamera: Petr Koblovský

Hrají: Jaroslav Plesl, Eva Vrbková, Jaromír Hanzlík, Marta Vančurová, Pavel Zedníček, Jaromír Dulava, Jiří Lábus, Igor Bareš, Martin Huba, Igor Chmela, David Novotný u.a.

 

Mouřínov je malá obec na Moravě, kde si lišky dávají dobrou noc a kde končí venkovská silnice. Obyvatelé Mouřínova chtějí průjezdem obce získat kontakt s širým světem, a proto silnici prodloužit, chybí jim však peníze na asfalt. Připojení ke světu má zajistit Franta, který je sice považován za samotářského zmatkaře, ale vyhrál Mistrovství České republiky ve vábení jelenů. S jeho pomocí a kontakty chtějí vesničané v jejich rodné vesnici uspořádat ve vábení jelenů mistrovství Evropy. Na tuto akci mezinárodního významu pozvou do Mouřínova také českého premiéra, kterému zorganizují pestrý zábavný program a pohoštění v místním hostinci, aby ho pak přesvědčili o projektu výstavby silnice.  Povede se ?

"Zejména důraz na detail, lokální téma a ostrá satira dělají z Mužů v říji skvělý filmový zážitek," popsala snímek americká filmová kritička Alissa Simon v prestižní sekci Variety Critics Choice na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových varech v roce 2010. Režisér Robert Sedláček, který je známý kritickými dokumentárními filmy a který se proslavil celovečerním filmem Pravidla lži, vnímá politickou satiru jako svůj příspěvek k posledním volbám v ČR.

 

Pondělí, 21.2., 19.30 hod.

Passage, Karl-Marx-Straße 131, 12043 Berlín, , metro U7 Karl-Marx-Straße

Vstupné: 6,- €, snížené 5,- €

 

Foto: Jiří Zykmund

Místo konání:

Passage

Datum:

21.2.2011 19:30

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala