Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Tiskové zprávy

Architektura a občanská participace

Diskuze v rámci Evropského kulturního dne evropských kulturních institutů v Berlíně, 13.11.2015

Nejen od počátku protestů proti velkým developerským projektům nedávné minulosti, které měly v Německu politické dopady, začalo být zřejmé, že se občané zajímají o městské plánování a chtějí se na něm podílet. Městské plánování již dlouho nereprezentuje dlouhodobé sociální změny ve městě, ale působí proti nim. Občané berou tuto iniciativu do vlastních rukou. Nejenže jsou iniciátory projektů, ale v některých případech je také sami realizují. Města prochází změnou díky participaci občanů ať už na základě trendu komunitních zahrádek, projektů neziskových organizací, občanských iniciativ nebo veřejných zakázek. Především v evropských metropolích vznikla řada projektů a hnutí mimo jiné ve spolupráci s mezinárodními školami. Událost nabízí pohled na méně známé projekty v evropském sousedství a zaměřuje se na hraniční země mezi východem a západem.

Diskuze v anglickém jazyce: Carolina Leite (PT), Milota Sidorova (CZ), Pavel Yanchev (BG), Carlos Alarcón Allen (ES). Moderátor: Barbara Hoidn (DE)

Organizátor: Bulharský kulůturní institut, České centrum, Institut Cervantes, Portugalské velvyslanectví

Pátek, 13.11.2015, 18.00
České centrum Berlín, Wilhelmstr. 44/ vchod Mohrenstr., 10117 Berlin

Tisková zpráva v českém jazyce:

EUNIC Den Kultury – EUNIC bunt gemischt
Pouze během jednoho dne se můžete seznámit s kulturou  skoro ze 30 zemí: Členové Spolku evropských kulturních institutů Berlín Vás zvou na EUNIC Den kultury 2015. Od 9.30 do půlnoci se konají společné akce kulturních institutů, přičemž partnery určila náhoda. Večer se bude oslavovat se všemi berlínskými hosty a v přímém přenosu také s hlavním městem kultury 2015 Mons. Všechny akce naleznete zde: www.eunic-berlin.eu.