Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

OPEN CALL: Czech Startup Pitch v Berlíně 28.4.2020

České centrum v Berlíně spolu s Velvyslanectvím České Republiky v Berlíně a zastoupením agentury CzechInvest v Německu pořádá pátý ročník akce Czech Startup Pitch. V něm se vybrané české start-upy představují odborné veřejnosti. Uskuteční se v rámci Czech- German Innovation Festi­valu 2020 (CGIF 2020) v úterý 28. dubna 2020 v Českém centru v Berlíně za přítomnosti německých a českých partnerů z řad firem z oblasti future mobility, investorů, business angels, startup akcelerátorů a dalších partnerů jako Bitkom, German Trade and Invest, Berlin Partner, Fraunhofer Inst.,  TA ČR, AVAST, Kiwi.com a další.

Hlavním tématem pro tento ročník bude FUTURE MOBILITY. Czech Startup Pitch je otevřen i startupům z jiných oborů, např. digitalizace, ICT, Průmysl 4.0 apod.

Máte zájem se přihlásit do Czech Startup Pitche? Pak byste měli splňovat čtyři podmínky: projekt v oblasti výzkumu a inovace, alespoň většinově „český“ startup, fungující na profesionální bázi (full time) a schopnost atraktivní prezentace pro investory v angličtině. První mezinárodní zkušenosti jsou výhodou.

Co získají vybrané startupy? Šest vybraných startupů se zúčastní večerního startup pitche s 5 minu­tovou prezentací v rámci CGIF 2020 a kromě toho i workshopů s partnery festivalu a doprovodného programu zahrnujícího návštěvy ve Frauenhofer Institutu nebo inovačního kampusu EUREF. Startupy získají kontakty na přítomné zástupce investorů, business angels a partnerů, mentoring a základní informační balík ke vstupu firmy na německý trh.

Vítěz Czech Startup Pitche získá věcné ceny v hodnotě 25 tis. Kč. Cestovní náklady do německého Berlína si hradí každý účastník sám. České centrum v Berlíně však nabízí pomoc s výběrem ubytování, případně s organizací cesty.

Přihlášky můžete zasílat nejpozději do 2. března 2020 do Českého centra v Berlíně Simoně Binko na e-mail binko@czech.cz (krátké představení startupu, odkaz na web, kontaktní osoba). 

Czech-German Innovation Festival představuje inovace, vědu, nové technologie a kreativní průmysl z České republiky. CGIF 2020 se zaměří na FUTURE MOBILITY a významná část festivalu bude opět věnována českým startupům.

→ www.cgif.berlin  |  facebook.com/CzechInnovationfestival