Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Český film v programu 29. ročníku FilmFestival Cottbus 2019

Mnoho filmů ze střední a východní Evropy bude k vidění od 5. do 10. listopadu nedaleko Berlína na 29. filmovém festivalu v Chotěbuzi. Tvorba českých filmařů a další česká produkce bude při tomto ročníku též přítomna. V soutěži celovečerních filmů poběží například film Štěpána Altrichtera „Národní třída/Nationalstraße“, zfilmovaný podle stejnojmenného románu od Jaroslava Rudiše.

http://www.filmfestivalcottbus.de

Přehled všech českých příspěvků naleznete zde:

NÁRODNÍ TŘÍDA | NATIONALSTRAßE | NATIONAL STREET
ŠTĚPÁN ALTRICHTER, CZ/DE 2019, 90 MIN
German Premiere
Čt, 7.11. | 19.30 hod. | Stadthalle | Wettbewerb Spielfilm | WBS11
Pá, 8.11. | 10.00 hod. | Weltspiegel | Wettbewerb Spielfilm | WBS13

OSTRÝM NOŽOM | MIT EINEM SCHARFEN MESSER
Teodor Kuhn, SK/CZ 2019, 90 MIN
St, 6.11. | 19.30 hod. | Stadthalle | Wettbewerb Spielfilm
Čt, 7.11. | 10.00 hod. | Weltspiegel | Wettbewerb Spielfilm

NECH JE SVETLO | ES WERDE LICHT | LET THERE BE LIGHT
MARKO ŠKOP, SK/CZ 2019, 93 MIN
German Premiere
Pá, 8.11. | 17.00 hod. | Kammerbühne | U18 | WBJ04

YUMORIST | THE HUMORIST | THE HUMORIST
MIKHAIL IDOV, RU/LV/CZ 2019, 101 MIN
Čt, 7.11. | 19.30 hod. | Kammerbühne | Spectrum | SK06
Ne, 10.11. | 14.00 hod. | Glad-House-Saal | Spectrum | SK16

STAŘÍCI | OLD-TIMERS | OLD-TIMERS
MARTIN DUŠEK/ONDŘEJ PROVAZNIK, CZ/SK 2019, 90 MIN
German Premiere
So, 9.11. | 21.30 hod. | Kammerbühne | Spectrum | SK14

NA VĚČNÉ ČASY - RELIKTY ARCHITEKTURY SOCIALISTICKÉ ÉRY | GEBAUT FÜR DIE EWIGKEIT - RELIKTE SOZIALISTISCHER ARCHITEKTUR | BUILT TO LAST - RELICS OF COMMUNIST-ERA ARCHITECTURE
HARUNA HONCOOP, CZ 2018, 57 MIN
St, 6.11. | 17.00 hod. | Obenkino | Specials| C01

MONSTRUM | MONSTRUM | MONSTER
VIKTOR POLESNÝ, CZ 2017, 99 MIN
German Premiere
So, 9.11. | 18.00 hod. | BLMK | Specials | C13

MÍSTO STALINA | AN DER STELLE VON STALIN | IN PLACE OF STALIN
ROZÁLIE KOHOUTOVÁ, CZ 2014, 20 MIN
So, 9.11. | 18.00 hod. | BLMK | Specials | C13

MEČIAR | DIE GIER NACH MACHT | THE LUST FOR POWER
TEREZA NVOTOVÁ, SK/CZ 2017, 89 MIN
Čt, 7.11. | 10.00 hod. | Glad-House-Saal | Bleibt alles anders? | B04

DĚDICTVÍ ANEB KURVAHOŠIGUTNTÁG | DAS ERBE ODER: FUCKOFFJUNGSGUTNTAG | THE INHERITANCE OR FUCKOFFGUYSGOODDAY
VĚRA CHYTILOVÁ, ČSSR 1992, 120 MIN
Čt, 7.11. | 15.00 hod. | Obenkino | Bleibt alles anders? | B05

MOJ DIDA JE PAO S MARSA | MEIN OPA VOM MARS | MY GRANDPA IS AN ALIEN
DRAŽEN ŽARKOVIĆ/MARINA ANDREE ŠKOP, HR/SI/SK/LU/NO/CZ/BA 2019, 78 MIN
So, 9.11. | 10.00 hod. | Stadthalle | Kids im Kino | K04

BILLE | BILLE | BILLE
INĀRA KOLMANE, LV/LT/CZ 2018, 104 MIN
German Premiere
Ne, 10.11. | 15.00 hod. | Stadthalle | Kids im Kino | K06