Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

O nás

České centrum Berlín patří do sítě Českých center, které působí po celém světě a jejichž řídící centrum je v Praze.

Česká centra jsou aktivními zprostředkovateli české kultury ve světě a prezentují Českou republiku jako moderní a dynamickou zemi s dlouhou kulturní tradicí a velkým kreativním potenciálem. Česká centra jsou členem Společenství evropských kulturních institutů EUNIC a jsou financována Ministerstvem zahraničí České republiky.

České centrum Berlín již od roku 1993 vytváří dialog s německou veřejností a médii. Organizuje vlastní kulturní akce, spolupracuje s důležitými kulturními institucemi v celém Německu a podporuje výměnné projekty.

Od září 2012 se České centrum Berlín nachází na adrese Wilhelmstrasse 44, se vstupem z Mohrenstrasse. Na této adrese má k dispozici multifunkční prostor s galerií, dvě učebny pro jazykové kurzy a kanceláře. K hlavním programovým bodům Českého centra Berlín patří současné výtvarné umění, hudba, dokumentární film, literatura, design a architektura. V neposlední řadě pořádá také jazykové kurzy českého jazyka.

České centrum Berlín je kromě hlavního města činné také v dalších spolkových zemích a v Düsseldorfu. Ve Spolkové republice Německo pak vykonává svou činnost další České centrum v Mnichově.

České centrum Berlín na  Facebook, Youtube Twitter a podcast Českého centra.

Náš tým

Kontakt

knihovně Českého centra máte možnost zapůjčit si různé knihy českých autorů v originále nebo německém překladu. Vybírat můžete ze zhruba 400 titulů, jejichž seznam najdete na konci stránky nebo na našem infopointu. Jsme zde od úterý do čtvrtka od 14:00 do 18:00. Vypůjčení je zdarma, stejně jako jednoměsíční prodloužení, které je ale možné pouze po předchozí dohodě. Pouze v případě, že knihu nevrátíte včas, účtujeme poplatek za prodlení 2€ za týden. Nezapomeňte si s sebou vzít občanský průkaz k založení čtenářské karty.

 


Naši partneři