Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Václav Havel 80

V letošním roce by dramatik, bojovník za lidská práva a bývalý český prezident Václav Havel oslavil 80. narozeniny. České centrum k tomuto výročí pořádá v říjnu několik akcí, během kterých si tuto výjimečnou osobnost připomeneme. Všechny akce se konají v Českém centru Berlín (adresa Wilhelmstr. 44/vstup Mohrenstr., 10117 Berlin) a vstup je zdarma.

Čtvrtek, 6. října 2016, 19:30
Václav Havel: Evropan
Vzpomínkový večer ve spolupráci s konferencí Forum 2000 a Knihovnou Václava Havla v Praze k výročí Václava Havla, který by letos 5. října oslavil 80. narozeniny. Připomeneme nejen jeho výjimečnou osobnost, ale zejména jeho představy o Evropě, které jsou stále živé a atraktivní. Diskutovat o Václavu Havlovi a jeho myšlenkách budou Michael Žantovský a Eckart Stratenschulte. K vidění budou také snímky pořízené fotografem Karlem Cudlínem, který Havla více než čtyři roky následoval. Diskuse bude probíhat v angličtině.
Facebook 

Pondělí, 10. října 2016, 20:00
Václav Havel: Perpetuum Mobile
Téměř neznámé libreto pantomimy, jehož autorem je Václav Havel, vzniklo na žádost přátel ve vězení na jaře 1989. Pojednává o 7 dnech pana A. v cele, kde se snaží s nastalou nespravedlivou a absurdní situací po svém vypořádat. Sám Havel napsal do libreta režijní poznámku “Fantazii se meze nekladou!”
Facebook 

Pondělí, 24. října 2016, 20:00
Osmdesátkrát Watschlaff*: Představení pro hrdinu Václava Havla
V rozhlasové poctě Václavu Havlovi  se stírají rozdíly mezi rozhlasovou hrou a dokumentem, mezi reálnem a absurdnem, mezi faktem a fikcí. Hlas samotného Václava Havla slyšíme ve hře jen jednou: Krátce, v rozhodujícím okamžiku. Autorské duo Tabea Soergel a Martin Becker se ve hře k Havlovým 80. narozeninám rozhodlo od jeho originálního hlasu upustit. Autoři napsali divadelní monolog, který uvedli a nahráli se známým hercem Samuelem Finzim. Údajně po osmdesáté. Údajně před vyprodaným hledištěm. Údajně doprovázen kulisákem jménem Vaněk…
Facebook 

Pondělí, 31. října 2016, 19:00
DokuMontag: Občan Havel
CZ 2007, 119 min, režie: Pavel Koutecký, Miroslav Janek
Dokumentarista Pavel Koutecký natáčel život Václava Havla od roku 1992, kdy kandidoval na funkci prvního českého prezidenta.  S kamerou ho sledoval přes deset let, po dvě funkční období. Ze stovek hodin natočeného materiálu pak vznikl časosběrný dokument, díky kterému má divák jedinečnou možnost nahlédnout do Havlova života a zákulisí Pražského hradu.
Facebook