Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Shared Cities: Creative Momentum

SHARED CITIES: CREATIVE MOMENTUM (SCCM) si klade za cíl zlepšit kvalitu života v evropských městech. Zkoumáme různé pohledy na sdílení a tvorbu měst a přitom objevujeme nové možnosti, jak v nich žít. Společně.

Na sdílení ve městech jsme docela zvyklí – trávníků v parcích, sedadel v tramvaji, vzduchu, který dýcháme. Víme, že sdílet auto nebo byt se vyplatí. Namísto toho, abychom kolo museli vlastnit, můžeme si ho půjčit. Sdílení – společné využívání zdrojů - se stalo přirozenou součástí našeho městského života.

V evropském projektu Shared Cities: Creative Momentum jsme svedli dohromady jedenáct organizací ze sedmi měst (Bělehrad, Berlín, Bratislava, Budapěšť, Katovice, Praha a Varšava), které spolu tvoří platfomu pro architekturu, umění, urbanismus a sdílenou ekonomiku. Přispíváme tak k proměně měst střední a východní Evropy na jejich cestě k lepším místům pro život. V letech 2016 až 2020 se koná více než 300 akcí, které přináší inovativní způsoby městského plánování a zapojují do něj místní obyvatelstvo.

Sdílejte s námi:
#SharedCities
#SCCM2020

Web: sharedcities.eu
Facebook: Shared Cities Creative Momentum

Shared Cities: Creative Momentum (SCCM) is a European cultural platform addressing the contemporary urban challenges of European cities. SCCM is a joint project of Goethe-Institut (DE), Czech Centres (CZ), reSITE (CZ), Academy of Fine Arts and Design in Bratislava (SK), Association of Belgrade Architects (RS), Hungarian Contemporary Architecture Centre – KÉK (HU), Katowice City of Gardens (PL), KUNSTrePUBLIK (DE), Mindspace (HU), Old Market Hall Alliance (SK), Res Publica – Cities Magazine (PL). Co-funded by the Creative Europe Programme of the European Union.