Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Praha na čerstvém vzduchu

03. 09. 2015: Poslední teplé slunečné dny tohoto roku nás čekají na podzim. Pokud se chystáte do Prahy, podívejte se na tipy od Prague-Up & Coming, kde můžete v Praze strávit obzvlášť hezké prázdninové chvilky.

Zdravím Berlín!

Je už skoro konec léta, ale počasí nám stále přeje. Proto bych vás ráda pozvala na výlet do Prahy. Proč? Je to hned za rohem a určitě vás mile překvapí. Nové projekty a neobvyklá místa obohacují postupně město. Konečně přichází ke slovu také zájem o veřejný prostor a sousedství. A tak bych vám ráda představila oblíbené venkovky.

Prague-Up & Coming je průvodce, který vás provede těmi nejzajímavějšími místy a akcemi. A je hlavně pro ty, kteří touží po neobvyklém zážitku. Celý koncept stojí především na fotografiích. Samozřejmostí je také anglická verze. Webová stránka www.prague-up.com je ideální pro ty, kteří nechtějí propásnout pravou atmosféru města a rádi ho objevují na vlastní pěst.

Jmenuji se Eva. Jsem freelance fotografka a taky autorka tohoto projektu. Po roce fungování však přišel čas na změny a jistá vylepšení. Během roku jsem sbírala připomínky, oslovila dva nadšence a nyní přicházíme s novým webem, který nabídne ještě lepší přehled a spoustu výhod. Podpoříte? Odkaz na crowdfunding kampaň najdete v odkazu. Děkuji.

 

Výletní kino Smíchov
První open-air kino v Praze. A konečně se někdo odvážil i na druhou stranu řeky. Oproti přelidněné Náplavce je to příjemná oáza klidu. Společnost vám budou dělat úžasná panoramata jako Vyšehrad a fotogenický železniční most. Denně filmy v původním znění s titulky.

 

Stalin
Hit letošní sezóny. Název je podle sochy, která už je naštěstí dávno pryč. Moc se toho tu nikdy nedělo. Stačilo dovézt kontejner, lehátka, lucerny, zařídit bar a z betonové masy se stalo rázem příjemné místo, kde můžete jen tak pobýt, pozorovat procházející lidi a užívat si krásný výhled na Prahu. Krom toho také dj sessions, letní kino, workshopy a další.

 

Nákladové nádraží Žižkov
Unikátní komplex. Strávíš zde klidně celé odpoledne, ani nevíš jak. Vybavený bar, výborná káva, posezení v kolejišti, výstavy, večer koncert, divadlo nebo letní kino. Vedou se zde často diskuze o veřejném prostoru a nebo se zde tančí tango. Budeš se sem chtít vracet.

 

Café Neustadt
Nádvoří Novoměstské radnice ukrývá kavárnu a klub v jednom. Díky obrovské prosklené ploše máte neustále přehled, co se děje vevnitř nebo venku na nádvoří. Lidé se sem chodí bavit, pracovat nebo si třeba zahrát na piano J

 

 

Chemistry Gallery
Moderní galerie na Vltavské. V sousedství magistrály se zde odehrávají oblíbené vernisáže. Dalšími sousedy jsou pak kluby Podnik a Neone. Někdy se to sejde a celá budova je obsypána mladými lidmi. Venku hrají djs a parkují zde street food káry.

 

Štvanice
Zapomenutá vila na ostrově Štvanice, která se stala především zázemím pro divadlo. Přes léto zde funguje kavárna, ze stromu před vilou visí houpačka, příjemný relax uprostřed zeleně. Hodně oblíbené se staly neformální dýchánky s místními djs. A tady taky oslavil Prague-Up 1 rok. Příjemná garden party to byla.