Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Letní tipy na módu v Praze

Během Fashion Weeku jste si v Českém centru už mohli přičichnout k českému módnímu světu - nyní pro Vás máme několik tipů pro Vaši příští návštěvu Prahy od Prague-Up & Coming, ke kterým designerům se vyplatí jít podívat.

Zdravím do Berlína!

Je léto, čas prázdnin a dovolených. A proto bych vám ráda dala tip, kam se vydat. Praha je "za rohem" a v posledních 2 letech se hodně mění. Vznikají tu osobité projekty a neobyčejná místa, které město postupně obohacují. Útulné kavárny, domácí bistra a živé bary, nové galerie, malé obchůdky, farmářské trhy, pouliční slavnosti nebo hudební akce na netradičních lokacích. Ve vzduchu je cítit něco nového a vzrušujícího. Vzrůstá zájem o veřejný prostor, sousedství, návrat k řemeslu, přírodě a původním hodnotám, kvalita dostává přednost před kvantitou.

A právě o tom je také Prague-Up & Coming, obrazový průvodce Prahou, který skládá mozaiku těch nejzajímavějších míst a událostí. Fotografie vás vtáhnou do děje, samozřejmostí je také anglická verze. Pokud tedy plánujete cestu a rádi se cítíte jako místní, doporučuji web www.prague-up.com shlédnout.

Jmenuji se Eva, jsem freelance fotografka a také autorka tohoto projektu. Miluji Prahu a miluji také Berlín, kam jezdím často pro inspiraci. Při nedávné návštěvě jsem měla možnost v rámci Berlin Fashion Weeku navštívit přehlídku českých modních návrhářů v Českém Centru. Ráda bych na toto téma v mém prvním příspěvku navázala a představila vám další české designery, kteří si zaslouží pozornost.

ANTIPEARLE
Šperky na pomezí punku a luxusní módy. Autorka, designérka a fotografka v jedné osobě, Markéta Dlouhá Márová, hledá inspiraci v podvodním světě, z materiálů kombinuje ušlechtilé kovy a kvalitní pravé perly. Možná právě proto najdete jejich showroom v blízkosti vody, tedy hned na břehu Vltavy. Tento prostor, navržený známým českým umělcem Michalem Cimalou, který evokuje podvodní říši, určitě stojí za prohlídku. A myslím, že neodejdete s prázdnou. Já neodolala a odnesla si nádherné náušnice :)

CHATTY
Za touto značkou stojí nerozlučně 2 ženy, Anna Tušková a Radka Sirková. Každá trochu jiná, přesto se jim daří společnou vizi a značku budovat již přes 10 let. Původně školní experiment, dnes oblékají celebrity. Jejich nadšení pro kvalitu, rychlý a vstřícný přístup k zákazníkovi přinesl své ovoce. Můžete je navštívit v moderním minimalisticky navrženém showroomu v centru Prahy, kde vám ušijí na míru džíny, navrhnou večerní róbu nebo si můžete vybrat z jejich limitovaných kolekcí z nádherných a kvalitních materiálů.

PLAYBAG
Playbag to jsou městské tašky a baťohy. Původně se tato značka zrodila ve Zlíně, ve městě s baťovskou tradicí. Díky časté účasti na prodejních marketech v Praze získala tato značka velkou oblibu i mezi místními. Brzy tak následovalo otevření obchůdku na Žižkově, kde funguje i malá dílnička pro drobné opravy. Majitel této značky, Aleš Loch, si zakládá především na jednoduchosti, funkčnosti, kvalitních materiálech a oživuje tak českou řemeslnou tradici. Kdo jednou vyzkouší, už nehledá jinde :)

LEEDA
Showroom Leeda najdete na pomezí Starého a Nového Města. Uvítá vás velkou prosklenou výlohou, která magicky přitahuje kolemjdoucí především ve večerních hodinách. Majitelku Lucii Kutálkovou zde můžete poměrně často potkat buď při zkouškách modelů nebo jen tak prodávat. Má ráda osobní kontakt se zákazníkem a prostor také často nabízí k setkávání začínajících i etablovaných designerů, s kterými připravuje různé pop-upy. Já osobně jsem ji tam potkala snad při každé mé návštěvě. A také nejednu známou pražskou osobnost, která si oblíbila Luciiny limitované, tematicky laděné kolekce s vyhraněným stylem a kvalitním zpracováním.