Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Lesegruppe Literatura

Další setkání proběhne 12.5. a budeme se bavit o knize „Die Unwissenheit“ od Milana Kundery.

Číst si o samotě je krásné, ale společně si o tom povídat přináší ještě více radosti. Pokud tedy rádi čtete a rádi byste si o dílech neformálně popovídali s jinými lidmi, pak přijďte na další setkání našeho čtenářského kroužku Lesegruppe Literatura! Čteme německé překlady českých autorek a autorů nebo mezinárodní díla, která mají vztah k Česku. Přehled o následujících setkáních a jejich tématech naleznete níže.

Rádi bychom Vás také poprosili, abyste se předem přihlásili na e-mailové adrese ccberlin@czech.cz. A ještě jedna poznámka: diskuze na setkáních probíhají v německém jazyce.

Termíny a knihy

Út, 14.5., 18:00
Milan Kundera: Die Unwissenheit

V roce 1968 opustila Irena své rodné město – Prahu, a od té doby žije v Paříži. Doma se ovšem necítí ani na jednom z těchto míst. Jednoho dne však potká muže, kterého pravděpodobně zná. Není to náhodou ten, se kterým před mnoha lety započal její milostný příběh?

Út, 18.6., 18:00
Emil Hakl: Regeln des l
ächerlichen Benehmens (vydáno v březnu 2013) – 150 s.
Honzovi je 50 let a je trochu bláznivý. Dva mladší kamarádi ho přemluví ke skoku padákem, a když se celkem bezmocně vznáší nad krajinou, proběhne mu před očima celý jeho život.

Út, 10.9., 18:00
Mariusz Szczygiel: Gottland

Polský žurnalista Mariusz Szczygiel se vydá se svou reportáží z Česka na napínavou objevnou cestu a čtenáře seznamuje s pohnutými lidskými osudy, např. sochaře Otakara Ševce, který v 50. letech navrhl v Praze pomník Stalinovi.

Út, 15.10., 18:00
Josef Haslinger: Jáchymov

Ve starém lázeňském hotelu Jáchymov vypráví tanečnice životní příběh svého otce, který působil jako brankář československého hokejového národního týmu. Ve 30. letech se stal hvězdou a v 50. letech byl deportován do pracovního tábora v Jáchymově.

Út, 12.11., 18:00
O četbě na tento den rozhodne skupina společně v červnu. Návrhy jsou v seznamu četby, který si můžete stáhnout ve formátu pdf.

Út, 10.12., 18:00
O četbě na tento den rozhodne skupina společně v červnu. Návrhy jsou v seznamu četby, který si můžete stáhnout ve formátu pdf.