Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Lesegruppe Literatura

Máme za sebou první setkání čtenářského klubu Lesegruppe Literatura. Kalendářní přehled s nadcházejícími tématy naleznete níže.

Na našich facebookových stránkách se můžete přesvědčit, že se nám podařilo rozproudit živou diskuzi. Jako překvapení k nám zavítal i Jaroslav Rudiš, autor románu Grandhotel, jemuž byl první večer věnován.

Kalendářní přehled s nadcházejícími tématy naleznete níže. Pokud rádi čtete a chcete se v neformálním prostředí podělit o své dojmy s ostatními, stále ještě se k nám můžete připojit. Laskavě Vás prosíme o předchozí přihlášení na ccberlin@czech.cz. A ještě jedno upozornění: naše diskuse  vedeme v němčině.

Termíny a knihy

Út 12.3. Markéta Pilátová: Má nejmilejší kniha
21. ledna bude v Evropském domě číst Markéta Pilátová ze svého románu, v němž nás zavede do Jižní Ameriky, právě tam se totiž v Hadím Institutu setkávají neobyčejné příběhy jejích hrdinů. Před naším sezením se tak lze osobně seznámit s autorkou.

Út 16.4. Franca Permezza: Partitura di Praga: Commissario Trattonis Sünden-Fall, kriminální román z Benátek a Prahy
První exkurs do ne-české literatury nás přivádí do Itálie: v Benátkách se našla mrtvola českého pianisty, po jejímž vrahovi pátrá Commissario; na pozadí působivé kulisy Benátek a Prahy.

Út 14.5.
O četbě pro tento den rozhodneme společně.

Út 18.6.
O četbě pro tento den rozhodneme společně.